Probleme Cu Sistemul Audio Lancer 2008 2,0 Did

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
republikbanat
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 03, 2010 2:39 pm
Contact:

Mesaj de republikbanat » Mie Noi 17, 2010 8:29 pm

de o luna am probleme la sistemul audio.cand dau intr-o groapa se aude doar partea dreapta sau partea stanga, mai dau intr-o groapa se aude foarte incet...tot asa...de cateva zile nu-i mai trebuie groapa si orice mica denivelatura...nu stiu ce are...nu m-as duce in reprezentanta ca oricum nu mai am garantie si nu le-as da o groaza de bani...cum se poate da jos radio-mp3-ul cu cele 2 gauri de aerisire fara sa il zgariu si sa rup ceva? a mai demontat careva??? cred ca este un scurt ...
Fişiere ataşate
images.jpg
images.jpg (19.06 KiB) Vizualizat de 6020 ori

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Mie Noi 17, 2010 9:01 pm

La o cautare rapida..

Probleme unitate audio new Lancer, Sistem audio standard,
Sistem sunet Lancer 2008, Boxe new Lancer, Demontare unitate audio Lancer 2008 si probabil mai sunt si altele..

Avatar utilizator
republikbanat
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 03, 2010 2:39 pm
Contact:

Mesaj de republikbanat » Mie Noi 17, 2010 9:25 pm

multumesc pt posuri...l-am citit inainte de a deschide acest topic si nu am gasit ceea ce cautam....
cu siguranta demontarea unitatii MMS (cu navigatie) nu seamana cu demonarea acesteia doar ce radio mp3...cea MMS se desface desuruband cele 3 suruburi din spatele ecranului pliabil...ori la cel simplu nu exista acele 3 suruburi ce se pot demonta...m-am gandit ca si-a demontat careva sistemul sa il inlocuiasca cu ceva mai performant...sa imi spuna si mie procedura...

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Noi 17, 2010 10:07 pm

eu cand l-am desfacut m-am inspirat de aici , din munca lui zimbet.
este relativ usor de desfacut, nu se zgarie bordul daca esti atent, ai un cutit/lama foarte subtire si ai putina indemanare.

Avatar utilizator
republikbanat
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 03, 2010 2:39 pm
Contact:

Mesaj de republikbanat » Mie Noi 24, 2010 1:39 pm

am desfacut unitatea mp3.era varza...se miscau toate in ia si erau cateva suruburi in ea...nu am mai puso la loc.am pus doar masca si am izolat firele.doresc sa pun o unitate dvd cu navigatie si camera marsalir.cei care ati montat asa ceva pe masina va rog frumos indrumati-ma spre un produs bun.si cum se va monta urmatoarea unitate?am inteles ca trebuie sa comand o noua rama.unde pot gasi ceva ok?noua unitate cum se va monta?banuiesc ca nu o sa aiba sistemul de montat cu cele 4 suruburi?sau se va lua sistemul de prindere de pe vechea unitate(fiarele alea cu cele 4 suruburi de prindere)?
ajutati-ma va rog sa fac o alegere buna.e naspa rau fara lautari in masina:))

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mie Noi 24, 2010 1:46 pm

Poti citi AICI sau AICI la modificare pe care am facut-o eu. Numai Bine.

Avatar utilizator
republikbanat
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 03, 2010 2:39 pm
Contact:

Mesaj de republikbanat » Mie Noi 24, 2010 8:04 pm

ms frumos pt indrumari.
sistemul ce il comand trebuie sa fie 2 din?
rama adaptoare de unde pot sa o cumpar.am o oferta ok de rama dar dureaza 6 saptamani sa o primesc...as cauta ceva mai rapid..

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mie Noi 24, 2010 9:20 pm

Pai ai toate informatiile in cele doua link-uri puse de mine.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 24 vizitatori