Lancer Sau Alt Model Mitsubishi Cumparat Prin Programul Remat

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Vin Sep 10, 2010 12:50 pm

Am dat deja avans pentru un lancer pe care vreau sa il cumpar prin programul remat, am o dacie veche pe care ma chinui sa o dau la remat si trebuie sa mai cumpar 2 bonuri cu documentatia aferenta. Vreau sa va intreb daca este cineva pe forum care si-a cumparat o masina prin programul remat acesta cu 3 vouchere transmisibile. Am sunat la AFM la bucuresti si mi s-a zis ca daca numele propietarului nu e acelasi in toate documentele sau masina nu avea ITP valabil in momentul casarii nu voi fi validat in program. Va intreb oare asa este sau aia nustiu ce vorbesc ca ala la telefon se cam balbaia nu stia exact ce si cum. In privinta Voucherului pe care o sa il obti npe rabla mea aici cred ca o sa fie probeme intrucat masina e pe numele maimei care a decedat iar eu sunt mostenitor, dar mama a decedat i niunie si nu am mai schimbat certificatu lde inmatriculare si o sa apara pe voucher numele meu si pe copia certificatului de inmatriculare numele mamei. Ce parere aveti imi va fi validat bonul de catre cei de la AFM bucuresti, la telefon mi s-a zis ca nu. mentionez ca ITPul a expirat i n2009 si nici RCA nu are, de un an jumate nu am mai circulat cu ea. La remat am sa o duc pe o platforma. Va rog lamuritima ce si cum e cu acest program remat ca tare mare e birocratia in tara asta numita Romania.

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Vin Sep 10, 2010 2:51 pm

Cred ca cel mai bine te poate lamuri chiar agentul de vanzari de la care vrei sa cumperi masina.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Sep 10, 2010 5:31 pm

avand in vedere ca ma ocup de remat, te lamuresc eu.
masina ta se poate duce la remat, iei tichet pe numele tau, dar odata cu tichetul (dosarul de fapt), trebuie sa duci si certificatul de mostenire in care scrie ca tu esti proprietarul. nu are nici o legatura ca maisna are/nu are rca/itp. ar fi bine sa ai copie si dupa buletinul mamei decedate.
trebuie sa faci copie legalizata dupa talon si certificatul de distrugere, copie normala dupa buletinul tau, al mamei si cartea masinii si sa ai in original radierea de la politie (o sa iti dea doua exemplare) si tichetul remat - astea fac parte din dosar. - si bineintels copia legalizata a certificatului de mostenire (nu dai originalul)
daca nu vor aia de la galati, vii la mine si iti fac rost si de inca doua tichete si iti acept si tichetul tau, daca ai documentele de care ti-am povestit.
bafta si condoleante pentru mama ta.

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Sâm Sep 11, 2010 11:23 pm

Masina mea a fost luata prin program REMAT, dupa cum probabil stii, tot din Galati.

3 vouchere de la 3 persoane diferite. Una din Buzau, una din Alba Iulia, una din Baia Mare. Cel din Buzau era mostenitor, un caz identic cu al tau. Am facut copie dupa certificatul de deces si dupa cel de mostenitor si n-au fost probleme la validare.

Salutari,
Malakai.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori