Accident Mitsubishi Lancer

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Scrie răspuns
Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mie Iun 30, 2010 7:56 pm

Exagerezi cu urarea asta "de bine " ...
Vrei sa-ti plangem pe umar si sa-l luam pe ala la bataie , ca suntem pe forum mitsubishi ?

Eu inteleg ce vrei sa spui , ca pana nu te lovesti de realitate , nu se poate pune nimeni in locul tau , dar daca nu reusesti sa convingi alti " Schumacheri " , ca tu ai procedat bine si ca nu a fost vina ta , asta nu insemna ca trebuie sa te superi si sa ne doresti aceiasi soarta .
Eu nu sunt superstitios , si nici tu nu esti mama omida , dar asa la prima vedere deranjeaza pe altii , care au impresia ca se si poate intamapla ce zici tu .

Eu inteleg manevra ta in momentul acela , ca reactie la faptul ca ai crezut ca ala va merge inainte si dobitocul si-a semnalizat intrarea pe sosea , cu semnal stanga .
Ceasul rau a facut sa nu ghicesti ce a fost in capul lui .
Fiecare reactiona mai bine sau mai rau , nu suntem toti la fel .

Daca ne mai permiti totusi sa ne mai dam cu parerea , si nu se inchide topicul la cererea ta , iti spun si eu reactia mea , nu neaparat strict in cazul tau .

- luat in considerare doar "70 %" ca acesta va merge inainte
- claxon de la prima sesizare a boului ca semnalizeaza stanga
- claxon agresiv cu apropierea distantei
- franat brusc cu farna de motor treptat 4-3 ...

Boul din cazul tau , din pacate nu e singur . Sunt turme intregi pe sosele , pe care ii intalnim toti , nu numai tu .
Asta e ordinea evitarii acestor evenimente in cazul meu . Nu e ceva de moment .

Cred ca ai inteles foarte bine ce s-a vorbit aici , mai in gluma mai in serios , pe langa sau la obiect , si vei continua sa ramai "online"

Noi , membrii forumului www.mitsu.ro , care isi mai dau cu parerea , de luat in seama sau nu , iti dorim sa nu mai ai niciodata parte de asa evenimente , si sa te bucuri de noua masina la fel ca pana acum .


Bafta si sa auzim numai de bine !

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Iun 30, 2010 11:33 pm

QUOTE (lucicop @ Jun 30 2010, 05:22 PM) Ma asteptam la putina empatie, mai ales pe forumul marcii. Dar deh, nu poate fi totul perfect cand e vorba de Mitsubishi. Va doresc sa vi se intample ce mi s-a intamplat mie si apoi sa vedem cum reactionati. Pardon, voua nu vi se intampla ca voi mergeti cu 100/h sau sunteti Schumacheri care stiti ce decizii sa luati, nu prostii.

Topicul se poate inchide.
ce ne doresti tu noua, iti dorim si noi tie, iar daca locul lui schummacher, e ocupat, ( de noi prin bunavointa ta ), vezi ca locul lui senna e liber.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Iun 30, 2010 11:39 pm

Ca sa nu se ajunga si mai departe o sa inchid acest topic aici.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Iul 01, 2010 12:45 pm

lucipop & nini - 30% warning pt atac la persoana.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 23 vizitatori