Lancer Nou Pe Drumuri Mai Grele

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Iun 21, 2010 6:13 pm

si eu am 1,5 invite si il recomand. are garda la sol mai mare decat alte masini din clasa.
eu fac cu ea mult mai mult de 200-300 km pe an pe drumuri de tara/neamenajate, cu 4, 5 persoane in ea si nu am intampinat greutati pana in prezent, intradevar suspensia e putin zgomotoasa, dar amortizeaza bine. la zgomotul motorului parerea mea ca este zgomotos la 120km/h, la 140 sau mai sus zgomotul interior este mai mic (parerea mea, asa simt eu ).
ca varianta recomand invite fata de inform, mai ales ca invite de acum este mai bine dotat decat invite din 2008.
asx ce portbagaj are? s-ar putea sa fie mai mic decat la lancer.
si eu am nevoie de portbagaj incapator, avand un copil in dotare si inca unul pe drum, deci vorbesc in cunostinta de cauza.

Avatar utilizator
vimp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 18, 2010 6:02 pm
Contact:

Mesaj de vimp » Mar Iun 22, 2010 9:52 am

Multam. Sedan/Sportback?

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Mar Iun 22, 2010 9:54 am

daca il intrebi pe nini ce varianta are....el are sedan

Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Mar Iun 22, 2010 10:20 am

Daca ajungi doar ocazional pe drumuri neasfaltate si denivelate(ca poate fi nesfaltat si nivelat) nu are nici o problema. Eu am clasic-ul, dar si la noul Lancer au pastrat garda generoasa la sol. Si e si suficient de spatios pentru intreaga familie.

Avatar utilizator
Lancerlot
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 11:27 am

Mesaj de Lancerlot » Mar Iun 22, 2010 10:30 am

Ieri, cu ocazia ploilor torentiale care au transformat Timisoara in Venetia Banatului, am testat calitatile de masina amfibie ale Lancerului. Inoata bine!

Avatar utilizator
vimp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 18, 2010 6:02 pm
Contact:

Mesaj de vimp » Mar Iun 22, 2010 12:05 pm

Parca imi place mai mult Sportback dar din pacate are portbagaj (mai) mic.
Multam de raspunsuri. Mai procesez.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Iun 22, 2010 12:16 pm

Lancer Sportback nu are portbagajul mai mic. Sportback e chiar mai lunga cu 15mm decat sedanul (ce-i drept cred ca diferenta e din forma barei din spate). Cred ca portbagajul e mai mare si mai incapator pe motiv ca este hatchback. Da o fuga la un dealer si compara-le.
Oricum, marimea portbagajului nu e un atu al lancerului, dar are altele.

Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Mar Iun 22, 2010 12:28 pm

La sportback este mult mai accesibil portbagajul decat la sedan si nu cred ca e insuficient pentru necesitatile unei familii. Eu, de exemplu am carat obiecte cu un Yaris(clasa mica) pe care nu le-as fi bagat niciodata in Lancer sedan sau Logan...

Avatar utilizator
vimp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 18, 2010 6:02 pm
Contact:

Mesaj de vimp » Mar Iun 22, 2010 1:47 pm

Sportback are portbagajul mai mic. Am vazut ambele modele/testat sportback.
Am copil mic si am de carat in plus carut+patut

Avatar utilizator
sebasita
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 17, 2009 10:54 am

Mesaj de sebasita » Mar Iun 22, 2010 2:34 pm

sportback-ul are portbagaj de 400 l, sedanul de 430.
avantajul la sportback, dupa cum spunea mai sus si PaulIt e ca ai un acces mult mai bun in portbagaj. de asemenea, daca rabatezi partial bancheta, nu se compara spatiul eliberat la sportback cu cel de la sedan (avantaj sb)....astfel ca cei 30 de litri in plus de la sedan, parerea mea e ca nu se simt si nu sunt u avantaj. de asemenea, la sportback ai portbagajul compartimentat pe 2 nivele, iar finisarea e muuuuult mai buna decat la sedan:).

eu am clasic....insa daca ar fi sa o innoiesc as merge pe sportback....si emotional (mi se pare mult mai fain)...dar si practic (mi-as mai lua si un thule pt concedii). daca ai multe de dus nu o sa duci mai multe cu sedanu....

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori