Reclamatie Opc Sau Proces Intentat Mitsubishi Romania

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
goldeye3002
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 29, 2008 9:57 pm

Mesaj de goldeye3002 » Vin Mai 07, 2010 1:12 pm

Bine Apple ca tu ai timp sa scrii pe forum o replica cu totul lipsita de interes. Tie ti-ar convenii sa ti se sableze masina care ai cumparat-o de noua, pentru care ai muncit si poate inca muncesti, ai dat o gramada de bani pe ea. Mai bine ai incerca sa il ajuti pe om sau de a te abtine de la comentarii.
O sa ajunga sa se mai sableze, apoi incet incet sa dea rugina si se ajunge departe.
Asta da forum, daca cineva se plange este luat la misto, in deradere. Sa va bagati ceva in ea comunitate mitsu.
Multumesc.

Avatar utilizator
ciprian_dobretrifan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 20, 2009 5:35 pm

Mesaj de ciprian_dobretrifan » Vin Mai 07, 2010 2:10 pm

QUOTE (Flipper @ May 7 2010, 12:26 PM) Vad ca si tu ai cateva viobituri pe langa acel triughi de protectie, ce sa ii faci asta e, traim in romania unde drumurile sunt asa cum sunt si pe deasupra mai arunca si astia iar cu pietris inloc de nisip.


Nu cred. Ceea ce pare a fi sablat sau ciobituri acolo are numele popular de JEG. Am dat si io repede cu o carpa dar au ramas dare ca nu aveam apa la indemana. Altfel, cu masina curata, la mine chiar nu se vede niciun fel de urma de sablare.

Aici chiar nu e vb de "Traim in Romania". Nisip si pietre sunt peste tot. Ceea ce e intr-adevar relevant este ca la conchistadorul nu e prezenta niciun fel de folie protectoare, desi are aceeasi varianta de echipare ca si mine.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Vin Mai 07, 2010 11:42 pm

Goldeye3002 :

Apple a vrut sa accentueze faptul ca nu va rezolva nimic . E prea multa "smecherie" ca sa reusesti de unul singur .
Asta e stilul lui apple , si trebuie luat ca atare . Ca multi altii de fapt .
La partea cu comunitatea , cam ai dreptate , nu mai exista . In afara de FAZAN , nu prea se preocupa lumea in a-si da interesul clar pentru ceva concret .
Sunt unii care au suficienti bani incat sa nu se preocupe de niste pietricele pe vopsea , sau alte "nimicuri" .


p.s.
Te sustin si eu referitor la triunghiul acela de protectie . Maisna mea e din 2008 si are asa ceva .
Daca ai invite si ai nevoie de o semnatura ceva , sa-mi spui .

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Sâm Mai 08, 2010 12:42 am

Ideea este ca nu rezolvi nimic de unul singur , iar asta nu este o problema grava. Este o problema , dar nu grava . In contextul unei generatii de consum , si masinile si tot ce tine de ele se fac pentru a fi consumate . Cum le poti face consumabile daca nu reducand din anumite costuri , cum ar fi , vopseaua ? Sau calitatea plasticelor ?
Sunt , poate , probleme mai grave , dar nu poti emite pretentii de masina de lux de la Lancer , sa fim seriosi. Este o masina decenta , care isi face toti banii si care pe langa niste mici probleme nu se pot plange utilizatorii .
Cineva nu de mult a spus : Daca nu aveti probleme , le inventati . Cred, si nu stiu sa ma insel , toti producatorii de autovehicule cauta solutii pentru a face masinile cat mai accesibile unui numar mai mare de oameni. De aici si preturile care , daca te uiti atent , sunt pentru multe marci , la o gama medie , cu diferente de +-5000 euro . Tu crezi ca daca dai pe un Evo 40000 euro ai alta vopsea ? Nu , ai doar cateva accesorii , motor , tren de rulare, tractiune, in plus , dar plasticele sunt la fel si restul masinii. Si nu cred ca doar Mitsubishi a adoptat aceasta politica .
Voi chiar mai credeti ca se fac masini indestructibile care sa te tina pana isi iau copii permis si sa invete sa conduca pe ele ? Sunt gandite pentru maxim 6-7 ani , depinde de exploatare , pe urma gata . Si asta e parerea mea

Cat despre afirmatia domnului Goldeneye , las-o mai moale , esti pasibil de flame .
Si te pot contrazice mult pe tema ajutorului dat de comunitate unuia sa mai multor membrii.
Pe forum sunt personaje si personaje . Unii sunt mai la obiect , altii mai pusi pe mistouri , dar , chiar si cei pusi pe mistouri , au ajutat intr-un fel sau altul aceasta comunitate . Am rugamintea sa-ti revizuiesti atitudinea si sa ne pastram calmul .

Conchistadorule , multa bafta daca crezi ca este o problema care sa merite aceasta actiune. Inselatorii sunt acele chestii puse pe o hartie ( vorbesc in cazul de fata ) pe care tu nu le regasesti pe masina .Un autocolant lipsa ? iti vor spune ca asa a iesit acel lot . Poate ca au si dreptate. Vopsea neconforma ? Neconforma cu ce , in baza caror norme ? sunt intrebari pe care si altii si cei cu care te razboiesti ti le vor pune .

Bughi , sunt destui care nu si-au luat masina asta ca au destui bani ca sa nu se procupe pe nimicuri cum spui . Dar asta este sociatetea de consum acum . Si daca nu au o problema grava , nu comenteaza sau stau linistiti si citesc doar acest forum . Cat despre Fazan....ma abtin de la comentarii

Ma intreb , de ce Florin ( Chacha ) nu se plange de calitatea vopselei .... Este o alta generatie , facuta indestuctibila cumva ? Da . Are in compozitie vopselei originale apa ? Nu . Pentru ca asta era tehnologia atunci , iar acum din ratiuni economice si de poluare s-a ajuuns la ce aveti pe masini . O foita de ceapa...

Avatar utilizator
doza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 15, 2009 7:18 am

Mesaj de doza » Sâm Mai 08, 2010 1:00 am

Nu le mai fac, ca in 96 cati de aici au masini mai vechi de 2000 si se plang de ele ?

Avatar utilizator
body
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 21, 2007 9:28 am

Mesaj de body » Sâm Mai 08, 2010 9:10 am

Partial Offtopic .

Stiti care e culmea , ca dpdv calitativ din ceea ce am avut pana acum cel mai bun mi s-a parut Cieloul korean prim lot venit in romania in 1995 . Vopsea super tare , etc . Si cel care o are acum e super multumit de masina . Acum , dupa 15 ani are cateva puncte de rugina la pasajul de la o roata spate . In rest masina e bec .
Si mie mi se pare ca la Mitsu vopseaua e cam subtire . La suzuki mi se pare o idee mai rezistenta .De ce spun asta , pt ca suzukiul l-am gasit cu usa indoita intr-o parcare ( intr-adevar nu foarte rau ) dar vopseaua e intacta .

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Sâm Mai 08, 2010 9:36 am

am avut un bmw din 1979...va povestesc eu de calitate daca vreti. dar in ce priveste calitatea din acest moment a produselor (si aici nu ma refer doar la masini), sunt de acord cu ce a zis cristi. sa nu uitam scandalul cu mercedes care a fost acuzat de fani ca nu mai face masini precum cobrele. yeah right....si ei ce mai vindeau? ca maisnile alea merg cate 130 de ani. si culmea ca inca mercedes fabrica piese de origine (inclusiv caroserie) pentru acele masini.
lasand asta la o parte, tuturor ne place sa credem ca dam in judecata, ca facem, ca dregem. realitatea e ca ne-am uitat prea mult la teve. ai bani sa dai spagi si sa sustii procese, da-i inainte. dar daca ai avea bani pentru asa ceva, nu ai avea lancer. (de la a seis in sus).
si eu il am pe vecinul din fata care isi varsa fosa pe terenul din fata mea. il doare la bascheti ca fac eu poze, iar pe aia de la primarie nici acolo ca fac eu plangeri. ramane ca eu sa ii rup lui capul, dupa care sa fac puscarie sau sa platesc vreo amenda penala.
hai ca incep sa debitez si eu prea mult.
dati delete la fazan

Avatar utilizator
alexutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 18, 2008 12:25 am

Mesaj de alexutzu » Sâm Mai 08, 2010 9:58 am

Offtopic pt COObra: In locul tau dadeam 10 mil la niste vidanjeri, si cand este plecat vecinul de acasa sa vina baietii sa ii verse si lui in fata casei TOT NOROCUL pe care il au ei incarcat.

On-topic: BUCURA-TE ca exista casco, du-te si deschide dosar si gata.....eventual ca sa nu mai ai probleme vezi ca iti poti comanda praguri, le montezi si ai rezolvat problema definitiv. Este mai scump dar atata timp cat are un efect benefic atat asupra aspectului masinii cat si asupra protejarii ei isi merita toti banii.
Vb cu zambet si vezi cand mai face un group buy si gata.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Sâm Mai 08, 2010 12:54 pm

QUOTE Offtopic pt COObra: In locul tau dadeam 10 mil la niste vidanjeri, si cand este plecat vecinul de acasa sa vina baietii sa ii verse si lui in fata casei TOT NOROCUL pe care il au ei incarcat.
din pacate (pentru mine), nu sunt genul asta de om. nu ma intereseaza sa moara si capra vecinului, ci sa traiasca amandoua si sa dea lapte.
scuze de offtopic.

Avatar utilizator
conchistadorul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 05, 2009 11:00 am

Mesaj de conchistadorul » Dum Mai 09, 2010 10:50 pm

@cristibna stii cat imi cer pentru reparatii??? hai zi tu asa o suma....ca sa nu te mai tin in suspans iti spun:1300-1500 euro. Eu am cumparat-o cu 15333. ti se pare normal ca dupa un an de folosinta, fara nici un accident, masina s-a devalorizat vreo 3000 de euro...., EI sa repare o masina la pretul 1500 de euro???

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori