Reclamatie Opc Sau Proces Intentat Mitsubishi Romania

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
conchistadorul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 05, 2009 11:00 am

Mesaj de conchistadorul » Joi Mai 06, 2010 7:34 pm

si inspectia inainte de livrare arata cam asa.....


Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Mai 06, 2010 8:14 pm

Faza e ca cel care ti-a raspuns nu stia ca nici macar nu avea asa ceva. Greseala lui e ca a zis ca ai avut si acum nu mai ai. Oricum nu ai cum sa dovedesti ca nu ai avut de la inceput. Singurul lucrul pe care il pot face cei de la OPC e sa se uite la un model din showroom si sa vada ca nu are asa ceva. Nici in lista de dotari a masinii nu apare asa ceva nici in lista cu inspaectia de la predare.
Parerea mea e ca te plictisesti si iti cauti o activitate

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Joi Mai 06, 2010 8:36 pm

Daca tot vrei sa faci ceva , si sa ai sprijinul multora de aici , pune problema pe calitatea vopselei .
Eu am fost trimis la plimbare de receptionerul "meserias" de la service-ul din brasov , cand i-am aratat ca a cazut vopseaua la colturile barii fata si spate .
Dupa ce am intrebat si alti oameni cu ani grei in tinichigerie , si mi-au confirmat ca nu e de la pietricele - dupa parerea si ochiul format al "meseriasului" , o sa cer o constatare la urmatoarea revizie si o explicatie mai plauzibila , eventual revopsirea sau OPC-ul !

Incearca sa demonstrezi cat de proasta e vopseaua si nu ca iti lipseste folia . Daca alt model identic si din acelasi an , nu are asa ceva , e ca si pierduta cauza .
Totusi vopseaua costa aprox 350 E in plus la factura , si nu sa trebuie sa sara asa la orice sparcaiala de vrabiuta sau un strat de praf .

Avatar utilizator
conchistadorul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 05, 2009 11:00 am

Mesaj de conchistadorul » Joi Mai 06, 2010 9:29 pm

QUOTE (BUGHY @ May 6 2010, 08:36 PM) Totusi vopseaua costa aprox 350 E in plus la factura , si nu sa trebuie sa sara asa la orice sparcaiala de vrabiuta sau un strat de praf .

daca ati citit mai sus chiar "meseriasii" au spus ca nu e normal sa sara vopseaua de pe praguri. producatorul a concluzionat ca e nevoie de acele praguri, deci alea trebuie montate pe garantie.....

sa dovedesti vopseaua proasta......asta costa daca vreti sa ne punem mai multi o putem face dar singur nu imi permit.....oricum vopseaua e proasta a recunoscut si producatorul din moment ce modelele din 2009 cu folii....

Avatar utilizator
conchistadorul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 05, 2009 11:00 am

Mesaj de conchistadorul » Joi Mai 06, 2010 11:30 pm

si pozele cu pragurile sablate:










poate ma mai juta cineva cu varianta inform....am cam deviat de la subiect.

@cix: stiu persoane cu masina din 2008 care au folie de protectie pe praguri:(

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Vin Mai 07, 2010 8:27 am

eu am invite....am folie de protectie si mi s-a zis ca am folie de protectie la praguri(asa au versiunile inform si invite parca)...am pus acele prelungiri peste ea...am uitat sa o dau jos

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Vin Mai 07, 2010 9:53 am

E normal sa se sableze pragurile exact asa am patit si eu la logan. Aceasta sablare s-a produs iarna de la "nisipul "aruncat pe strazi care numai nisip nu e. e pietris ca mia ciupit si parbrizul cand am trecut pe langa un utilaj care arunca material antiderapant. Acum sincer sa fiu mam uitat la mai multe Lanceruri vazute pe strada si am vazut ca unele aveau acele folii transparente lipite pe praguri altele nu aveau, am vazut deasemenea acele folii lipite si la alte marci de masini. Acum pararea mea e sa nu iti bati capul cu OPCul ca dureaza mult si sansele de rezolvare sunt minime(vorbesc din experienta), daca ai casco fao pe casco si apoi cerele celor de la service sa iti lipeasca acele folii de protectie.
Bara din fata nu ai ciobila la fel ca pragurile?

Avatar utilizator
ciprian_dobretrifan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 20, 2009 5:35 pm

Mesaj de ciprian_dobretrifan » Vin Mai 07, 2010 10:02 am

QUOTE (conchistadorul @ May 6 2010, 11:30 PM) si pozele cu pragurile sablate:
poate ma mai juta cineva cu varianta inform....am cam deviat de la subiect.

Mai dar la tine chiar lipseste cu desavarsire si triunghiul de folie de la partea din spate a pragurilor. Ceva clar e in neregula la masina ta.

Uite poze ca sa vezi cum e la mine. Nu stiu cat de bine se remarca in poza , dar in afara de triunghiul ala mai este si o bucata de folie care acopera partea de stanga jos a pragului de la usa (e imediat deasupra triunghiului). Tu nu ai nici una nici alta din cate vad in pozele tale


By ciprian_dobre at 2010-05-07


By ciprian_dobre at 2010-05-07


By ciprian_dobre at 2010-05-07

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Mai 07, 2010 10:09 am

versinile invite si inform au acel film de protectie. intense si instyle nu au, pentru ca au pragurile false din plastic care protejeaza.
tu acolo trebuia sa ai un film triunghiular (care e al dracu de rezistent, si nu mai aveai acele probleme)

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Vin Mai 07, 2010 12:26 pm

QUOTE (ciprian_dobretrifan @ May 7 2010, 10:02 AM) Mai dar la tine chiar lipseste cu desavarsire si triunghiul de folie de la partea din spate a pragurilor. Ceva clar e in neregula la masina ta.

Uite poze ca sa vezi cum e la mine. Nu stiu cat de bine se remarca in poza , dar in afara de triunghiul ala mai este si o bucata de folie care acopera partea de stanga jos a pragului de la usa (e imediat deasupra triunghiului). Tu nu ai nici una nici alta din cate vad in pozele tale

Vad ca si tu ai cateva viobituri pe langa acel triughi de protectie, ce sa ii faci asta e, traim in romania unde drumurile sunt asa cum sunt si pe deasupra mai arunca si astia iar cu pietris inloc de nisip.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 26 vizitatori