Reclamatie Opc Sau Proces Intentat Mitsubishi Romania

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Lun Mai 10, 2010 3:48 pm

Asteptam confirmarea, poate se creaza un precendent daca mai exista si alti patiti. Si asteptam si o atitudine mai calma cu urmatoarele extrageri de regulament:

QUOTE 5. Unele persoane sunt mai directe, spun lucrurilor pe nume intr-un mod mai agresiv. Nu o luati personal si incercati sa va rezumati la subiectul topicului.
Nu jigniti, nu declansati scandaluri. Faptul ca esti nervos, chiar daca ai dreptate, nu iti scuza comportamentul. Nu vor fi tolerati cei care se ascund ?n spatele anonimatului pentru a aduce jigniri sau injurii altor utilizatori sau unor institutii. Chiar daca sunt folosite stelute, "beep"-uri ?n loc de cuvintele explicite, acest lucru nu ajuta cu nimic, intentia exista si conteaza. Pe forumul public NU SE INJURA, nu se folosesc cuvinte sau expresii licentioase, in general se pastreaza un comportament decent. Atunci cand va revarsati amarul pe cineva, e posibil ca restul membrilor sa nu fie interesati de problema voastra comuna. Incercati sa nu trasformati acest forum intr-un IRC. Pentru a evita aceste situatii, apelati cu incredere la mesageria privata sau e-mail.

...............

6. Utilizatorii trebuie sa foloseasca functia Report de cate ori este nevoie in loc sa raspunda necuviincios la o provocare. In cazul unui unui raspuns necuviincios la o provocare, ambele parti sunt considerate la fel de vinovate de abaterea Regulamentului.

Restul posturilor le-am sters, nu isi aveau rostul. Putin calm nu strica, apple, radurin, bucurestenii nu sunt de vina pentru situatia creata. OK? Altfel degeaba ti-ai cerut scuze de la useri in postul anterior, no offense...

Editare ulterioara: mai rapid se da un warn decat sa faci curatenie printre topicuri. Sunt mai putine click-uri....

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Lun Mai 10, 2010 11:02 pm

QUOTE (conchistadorul @ May 10 2010, 02:06 PM) s-a rezolvat. se repara pe garantie, o sa pun raspunsul la a doua cerere. Acum se comanda foliile de protectie si se va vopsi in garantie.

@chacha. Imi cer scuze la toti utilizatorii care s-au considerat jigniti.


Bravo !
Zi solutia magica ? Oare ca citesc si ei forumul , sau i-ai plictisit cu insitentele ?
Urmez si eu , de aceea vreau sa stiu . Acum banuiesc ca nu mai ai nevoie de ajutor .

Avatar utilizator
conchistadorul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 05, 2009 11:00 am

Mesaj de conchistadorul » Mar Mai 11, 2010 11:03 am

@BUGHY ai PM

Avatar utilizator
The Hammer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 23, 2008 8:44 am

Mesaj de The Hammer » Lun Mai 31, 2010 11:08 am

si eu am exact aceeasi problema ....numai ca eu nu am "ridicat-o" pana acum...mai mult decat atat langa parbriz pe stalpul din stanga , am un mic cerculetz maro ( vopsea sarita + ceva rugina probabil ) .... nu mai pomenesc de prelungirile de pe bara din fata care arata ca 2 stickere cu model de dalmatian

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Lun Mai 31, 2010 1:52 pm

Si ca rezolvare ai incercat ceva ?

Avatar utilizator
AVD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 20, 2010 2:55 pm

Mesaj de AVD » Mar Aug 24, 2010 6:22 pm

Salut,
De vopsea si eu sunt foarte nemultumit. Dupa 3 luni sau 6800Km de cand am luat masina (noua nouta) Lancer Sportback Invite, azi am vazut primele semne la o studiere mai atenta. vopseaua de pe capota e sarita in cel putin 20 de locuri. Problema nu e aceasta sa zicem ci faptul ca stratul de vopsea impreuna cu lacul e de ordinul micronilor (pe capota mea e mai subtire decat un fir de par). In alte locuri pare mult mai gros dar acolo e doar de forma zic eu.
Va atases cateva poze sa vedeti si voi.

Precizez ca nu am mers pe drum accidentat ci doar prin oras autostrada etc.; doar 14 km de drum pietruit dar acolo eram singur pe drum nu a trecut pe langa mine nici macar o masina si viteza maxima a fost 30 km la ora deci nu prea avea cum sa sara pietrii sau de la ce sa sara pietre care sa duca vopseaua.

Am impresia ca pana si o pasare constipata daca se scapa de la inaltime pe capota ciobeste vopseaua lucru care sincer mi se pare inacceptabil.

Acum ma gandesc ce sa fac ? sa ma duc cu frumosul la ei la Cluj si sa ii rog s mi-o faca pe garantie sau sa sar direct la reclamatii OPC ?
Fişiere ataşate
DSC_6306.JPG
DSC_6306.JPG (2.41 MiB) Vizualizat de 6437 ori
DSC_6305.JPG
DSC_6305.JPG (2.58 MiB) Vizualizat de 6408 ori
DSC_6310.JPG
DSC_6310.JPG (2.48 MiB) Vizualizat de 6429 ori

Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Mar Aug 24, 2010 6:50 pm

Prima intrebare a ANPC va fi daca s-a incercat rezolvarea amiabila, deci va trebui sa te duci la service si sa vorbesti cu ei. Dupa... ANPC.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mie Aug 25, 2010 12:13 am

Nu-ti rezolva nimeni pe garantie .
La mine e mai rau si au dat vina pe aparatul de presiune de la spalatorie .
Poate cu opc sa rezolvi ceva , sau un mail la mitsubishi europe . Te sustin si eu in caz de faci vreun demers .
Am mai reusit sa pozez si alt mitsu cu aceiasi problema ca a mea . Au gasit ei o explicatie .
O sa detaliez la jurnal in curand .

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mie Aug 25, 2010 8:50 am

Sincer sa fiu vopseaua pare ciobita de un obiect sarit aruncat(piatra, etc) mai ales in ultima poza, nu cred ca rezolvi ceva pe garantie si cu opcul nu ai prea mari sanse ca se vede zic eu destu lde clar in ultima poza ca e agresiune externa. Parerea mea si zic eu cea mai buna si cea cu mai putina bataie de cap, e sa o faci pe casco, dar poti sa incerci si pe garantie ca incercarea moarte nare. Succes! Imi pare rau pt ce ai patit.

Avatar utilizator
AVD
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 20, 2010 2:55 pm

Mesaj de AVD » Mie Aug 25, 2010 9:33 am

O sa vad ce fac.
Acum sincer nu stiu daca sa ma duc acum, dupa 3 luni de folosinta sau sa ma duc cand trebuie sa ii fac ITP-ul si sa pun problema atunci pentru ca sigur o sa mai sara si in alte locuri.
Cu vopseaua se va rezolva in cazul meu intr-un fel sau altul dar se va rezolva. Bine ca masina nu are probleme mai mari si mai costisitoare.
Ideea e ca dupa ce o voi scoate de la vopsit o sa vb cu cei de la service sau cu vre-o firma specializata sa ii mai dea 2-3 straturi de lac sa vedem atunci ce se va intampla; mai sare sau nu.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori