Folie Pe Praguri, Exista In Echiparea Inform Standard?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
conchistadorul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 05, 2009 11:00 am

Mesaj de conchistadorul » Lun Mai 03, 2010 12:15 pm

Buna ziua.

As dori daca se poate sa ma ajutati putin. Am niste certuri cu cei de la reprezentanta din Cluj si vreau daca se poate sa stiu daca alti posesori de new lancer varianta de echipare Inform au folie pe praguri. Eu nu am folie si cei din reprezentanta au spus ca ar fi trebuit sa fie.....intrebarea e daca doar a mea nu a avut sau e o chestie de echipare.

Va multumesc.

Avatar utilizator
n.vasiliu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 6:18 pm

Mesaj de n.vasiliu » Lun Mai 03, 2010 12:16 pm

A mea n-are...

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Lun Mai 03, 2010 12:29 pm

Din Regulament:
QUOTE 4. Daca v-ati decis sa deschizi un topic nou, atentie ca titlul sa fie scris citet si sa reflecte pe c?t posibil subiectul abordat. Asadar, titlul "Problema cu ambreiajul" este de preferat celui "Am o problema".
Titlurile de genul: "Am o problema!", "Help!", "Probleme grave" si altele asemenea vor fi sanctionate cu avertisment verbal, iar in cazul repetarii cu warning.
...esti catana batrana pe forumul asta, totusi... Zi si tu un titlu, sa il schimbam...

Avatar utilizator
conchistadorul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 05, 2009 11:00 am

Mesaj de conchistadorul » Lun Mai 03, 2010 12:56 pm

QUOTE (chacha @ May 3 2010, 12:29 PM) Din Regulament:

...esti catana batrana pe forumul asta, totusi... Zi si tu un titlu, sa il schimbam...

nu stiu doar ca fierb de nervi.....zi...diferente variante de echipare

Avatar utilizator
Amon
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 08, 2008 4:03 pm

Mesaj de Amon » Lun Mai 03, 2010 1:06 pm

nici eu.
Intrebare in ce zona ar trebui sa fie folia?

Avatar utilizator
ciprian_dobretrifan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 20, 2009 5:35 pm

Mesaj de ciprian_dobretrifan » Lun Mai 03, 2010 2:37 pm

Nu ai folie pe praguri in varianta Inform. Asta si pentru ca pe varianta inform nu ai praguri! A fost o promotie la un moment dat de Inform + care includea si spoilere si praguri, dar nici aia n-avea folie pe ele (am vazut-o in showroom).

Concluzie: daca nu era cumva vreo oferta speciala, nu ai cum sa ai folie pe varianta Inform


@Amon: pe pragurile laterale -> folie-ornamentala-pentru-pragurile-exterioare

Avatar utilizator
conchistadorul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 05, 2009 11:00 am

Mesaj de conchistadorul » Lun Mai 03, 2010 2:43 pm

QUOTE (ciprian_dobretrifan @ May 3 2010, 02:37 PM) @Amon: pe pragurile laterale -> folie-ornamentala-pentru-pragurile-exterioare

nu folie ornamentala.....folie de protectie a vopselei....ideea e mi-a sarit vopseaua de pe praguri...si mi se pare corect sa o faca pe garantie.....in optiuni la invite nu aparea ca are folie de protectie a vopselei.....

folia asta e folie transparenta si e pusa pe praguri pentru a evita pietricelele sa ajunga pe vopseaua delicata...s-a inteles?

Avatar utilizator
ciprian_dobretrifan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 20, 2009 5:35 pm

Mesaj de ciprian_dobretrifan » Lun Mai 03, 2010 2:52 pm

QUOTE (conchistadorul @ May 3 2010, 02:43 PM) folia asta e folie transparenta si e pusa pe praguri pentru a evita pietricelele sa ajunga pe vopseaua delicata...s-a inteles?

inteles, sa traiti !

in lumina noilor informatii, din ce am observat pe lancerul meu Inform este folie aplicata doar la capetele pragurilor ( cate un petec imediat langa rotzi ). Am sa ma mai uit si eu o data sa fiu sigur.

Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Lun Mai 03, 2010 7:34 pm

nu am nici eu

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori