Sfaturi Achizitionare Lancer

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Feb 12, 2010 8:21 pm

ba am si 1.8

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Vin Feb 12, 2010 8:30 pm

Daca tot sunt colegi dornici sa ajute si mai avem si avantajul ca lucreaza la MCar (chit ca uneori ii porcim pentru asta ), de ce nu apelezi la ei (el) sa faci un drive-test?

Avatar utilizator
Ramaxel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Noi 18, 2007 5:37 pm

Mesaj de Ramaxel » Sâm Feb 13, 2010 1:19 pm

QUOTE (Fshhh @ Feb 12 2010, 07:53 PM) Am vorbit inclusiv la M Car, nu au nici ei de 1.8.Au doar 1.5 la test drive...

Mda...tot ce se poate. Eu stiu sigur ca am mers la ei cu 1.8 benzina cand am facut drive test - dar asta era undeva prin aprilie anul trecut...

Avatar utilizator
Fshhh
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 10, 2010 11:13 am

Mesaj de Fshhh » Sâm Feb 13, 2010 1:22 pm

Nu mai stiu de la cine am inteles eu asta...nu am vorbit eu direct la M Car, a vb altcineva cu un domn pe nume Iulian daca nu ma insel. Si de la "intermediar", ca sa-i spun asha, am inteles k nu ar fi avand nici acolo 1.8. Dar cu prima ocazie, adica de luni incepand, de cand ajung in Bucuresti din nou, o sa iau contact cu cei de la M Car pentru un drivetest. Ms COObra

Avatar utilizator
pityf
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 19, 2009 12:51 pm

Mesaj de pityf » Lun Feb 15, 2010 6:34 pm

Se pare ca s-a deviat de la subiectul general,

Mai am si eu cateva intrebari pentru cei care si-au achizitionat automobil mitsubishi prin programul rabla sau nu:
1) Daca masina era pe stoc, cand au inceput negocierile, care au fost pasii? (prin progr rabla).
2) Daca ati comandat una, cat timp a durat pana ati intrat in posesia iei, si cat ati dat avans?.
3) De la ce dealer le-ati comandat?

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Lun Feb 15, 2010 8:02 pm

1) La remat nu mai prea poti negocia, preturile fiind deja facute. Eventual mai poti negocia la accesorii
2) Daca masina nu este pe stoc, livrarea se face de obicei in 10 zile de la incasarea banilor, de catre importator - atentie, importator, nu dealer. Avans minim, cred ca 5.000 ron, asta e pentru rezerva pe masina
3) Asta e in functie de locatie.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Lun Feb 15, 2010 9:02 pm

Dany, omul vorbeste de o masina care nu este in tara inca. deci masina o vezi.......dupa ce vine. iar la avans minim, ori noi la bucale avem alte reguli ori nu ai inteles ce a intrebat omul.
ti-am dat si o intrebare pe pm

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Lun Feb 15, 2010 9:05 pm

M-am bagat ca musca-n anumite parti anatomice ale calului .. fara sa citesc mai inainte, am citit doar ultimul tau post. ma retrag.

Avatar utilizator
Fshhh
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 10, 2010 11:13 am

Mesaj de Fshhh » Mar Feb 16, 2010 12:04 pm

O masina care nu este pe stocul din Romania in cat timp ajunge in tara, 10 zile? Eu am inteles ca e o perioada mult mai mare de asteptat...

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Feb 16, 2010 12:22 pm

Se poate ca o masina sa nu fie pe stoc in Romania, dar sa fie pe drum. De ex, eu cand am luat masina era prin Turcia si a fost la Brasov intr-o saptamana. E logic ca daca abia intra in fabricatie o sa dureze cateva luni bune.
Spre deosebire de marcile europene, la Mitsubishi nu ai posibilitatea sa pui dotari optionale, doar pe cele din lista de accesorii, iar acestea se monteaza in service in romania. La VW, de ex., poti sa iti personalizezi un model si abia atunci intra in fabricatie cu dotarile cerute, iar in 2 luni ajunge la tine.
Deci cel mai bine te orientezi pe ceva din stoc. E imposibil ca un dealer care vrea sa vanda o masina sa nu iti gaseasca una care sa iti placa.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 24 vizitatori