Din Ce Material E Tapiteria Din "piele Neagra"?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
adim79
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 02, 2009 5:27 pm

Mesaj de adim79 » Vin Iul 23, 2010 3:22 am

Salut,

Cat te-a costat sa o imbraci in piele si unde ai facuto?

Merci


QUOTE (moro @ Jun 6 2010, 11:59 AM) In ceea ce priveste tapiteria de "piele" la lancer, pe partea de sezut a scaunelor / banchetei spate si pe spatar este piele, dar o piele de proasta calitate (...presupun ca, daca puneau o piele buna mai adaugau si la pretul masinii cateva sute de euroi in plus...), iar pe restul scaunelor / banchetei spate este piele ecologica. Acest lucru il stiu de la cei care mi-au pus piele pe fetele de usi...ocazie cu care i-am intrebat despre tapiteria scaunelor. Bineinteles ca raspunsul lor este neoficial, dar, cal putin este dat de catre cineva care lucreaza in domeniul tapiteriilor auto si observa detaliile astea foarte usor. La fel mi-au spus si despre pielea de pe volan si de pe schimbatorul de viteze, si anume ca este piele(...dovada ca s-a cojit...pentru ca, din cauza transpiratiei pielea se cojeste...), dar o piele de foarte proasta calitate.

Si la mine am observat ca in partea din stanga-jos la scaunul soferului a inceput sa se cojasca putin pielea, dar am pus-o pe seama faptului ca mai port blugi cu tot felul de fermoare si alte prostii; volanul a inceput sa se cojasca pe partea stanga (acolo unde tin mai mult mana stanga pe el), iar pielea de pe schimbator am schimbat-o co ocazia imbracarii in piele a consolei centrale.

Cat despre garantie...nu mi se pare normal ca de fiecare data cand te duci "cu jalba in protap" si le pui pe masa o problema care tine de garantie (dupa parerea mea) sa ti se serveasca celebra si vesnica scuza..."tine de utilizarea masinii (defectuoasa sau nu), dar este normal sa apara aceasta problema, iar noi nu avem ce sa va facem"...

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori