Parerea Voastra Vis-a-vis De New Lancer

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Scrie răspuns
Avatar utilizator
o_mores
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 03, 2010 6:14 pm

Mesaj de o_mores » Sâm Feb 06, 2010 1:34 pm

Ii fac test drive la sange si doar daca sunt multimit cum trage si cum zgrangane...o cumpar. Deocamdata nu fac deranj cu test driveul pina nu ne lamurim cu banutii. E drept ca am cerut un discount cam mare - dar astia sunt banii. Ma gandesc si la costurile post achizitie - imatritculare, RCA, rovinieta, revizie si plastice la 1 milion bucata... Recunosc ca dealrul mi-a facut o oferta OK, dar merg pe principul a fost...sau nu a fost sa fie...

Masina avea 25.000 la telefon... si 35.000 in bord. La revizia de 40.000 sa ma astept la ceva costuri? Sau e revizie normala ca la 20.000? (ori poate am noroc si i-a vazut revizia la 30.000 - am cerut sa vad cartea de service dar toate actelele erau la sediu... iar masina era la parcul de rulate)

Inca o intrebare, imi place la ea ca mai are un al doilea element cromat pe spoilerul din fata. E optional?
Fişiere ataşate
lacencer_spoiler2.jpg
lacencer_spoiler2.jpg (116.99 KiB) Vizualizat de 6087 ori
lancer_spoiler.jpg
lancer_spoiler.jpg (107.93 KiB) Vizualizat de 6096 ori

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Sâm Feb 06, 2010 1:40 pm

QUOTE (o_mores @ Feb 6 2010, 01:34 PM) ...imi place la ea ca mai are un al doilea element cromat pe spoilerul din fata.

E luat tot din oferta de accesorii a dealerului...
"chilipir" la 100euro...

Avatar utilizator
o_mores
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 03, 2010 6:14 pm

Mesaj de o_mores » Sâm Feb 06, 2010 2:58 pm

Inca ceva...

Ma poate ajuta cineva cu o brosura in PDF unde-s trecute dotarile standard + optionalele + specificatiile tehnice la noul Lancer.

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Sâm Feb 06, 2010 4:36 pm

Incearca aici.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Sâm Feb 06, 2010 6:38 pm

din cele 3 poze puse de tine reiese ca masina nu e nici inform nici invite.

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Sâm Feb 06, 2010 6:48 pm

da, asta am observat si eu e ultima varianta de echipare...destul de accesorizata(asta dupa farurile cu lupa)

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Sâm Feb 06, 2010 7:47 pm

Pozele-s puse cu titlu informativ, sa intelegem noi la ce face referire cand spune grila cromata
in partea de jos...

Avatar utilizator
o_mores
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 03, 2010 6:14 pm

Mesaj de o_mores » Mie Feb 10, 2010 2:27 pm

Intr-adevar cu titlu informativ pozele, dar pe partea de insertii cromate asa arata si Lancerul pe care-l studiez.

Am fost astazi cu un amic pentru un test drive, dar nu s-a putut pt ca masina nu avea numerele. (la inceput mi s-a parut suspect, da dupa aia m-am gandit ca le-a luat sefu' ca sa fie sigur ca nu se plimba nimeni cu masina)

Totusi ne-am putut invarti cu masina prin parcul de rulate si a ramas pe maine un test pe drumurile publice...

Ce sa zic - dupa ce am tot citit ca e insonorizata - asa mi s-a parut si mie. Daca nu citeam probabil ca nu acordam prea multa atentie, dar cum am rulat pe zapada inghetata si cu urechile ciulite... Am refacut acelasi traseu cu Passatul prietenului meu (B5/1998) nu era nici asta Lexus... dar se auzea mult mai infundat, alta senzatie...

Ce mi s-a parut suspect e intra destul de greu intr-a I-a. Dealerul zicea ca a inghetat o sa-si dea drumul. Hmm... aici e foarte frumos afara si am facut testul pe la ora 13. Sa fi fost 0?C, poate cu plus. (on-line apare ca e -1?C afara acum) Numai ce au trecut gerururile alea de -20?C si stiu cum e sa-ti inghete.

Amicul meu mai zicea ca are si un joc schimbatorul - da probabil asa e din fabrica. Asa intra ea mai greu in viteze? La o masina cu pretentii sportive ma asepteam sa schimb vitezele cu jumatate de deget dar senzatia era de parca testam un Opel Vectra din 96 la 1850 de Euro si nu o masina din vara lui 2008. Sa speram ca era doar inghetata masina cu totul... ca sta de vreo vreo cateva saptamani in parc desi a mai fost mutata de ici colo.

Avatar utilizator
n.vasiliu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 6:18 pm

Mesaj de n.vasiliu » Mie Feb 10, 2010 3:06 pm

Mie imi intra foarte usor in viteza.... fara nici cea mai mica problema.

Avatar utilizator
n.vasiliu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 6:18 pm

Mesaj de n.vasiliu » Joi Feb 11, 2010 2:21 pm

Intr-o alta ordine de idei:

Avand in vedere ca mi-a fost livrata masina fara anumite dotari trecute in catalog (dupa cum am zis deja AICI), din pacate se pare ca trebuie sa duc la un alt nivel discutia cu dealer-ul.
Momentan le-am cerut in scris, prin fax, sa-mi echipeze masina cu toate dotarile standard trecute in catalog pentru Inform dar inca suntem la faza de discutii. Daca nu se rezolva nimic, sesizez ANPC-ul si apoi, daca tot nimic, va trebui sa ma adresez justitiei. Prin urmare trebuie sa incep sa ma pregatesc: stiu ca v-ati mai cumparat unii Lancere Inform prin decembrie 2009 si vreau sa va rog ceva: daca mai aveti cataloagele de prezentare in care sunt trecute dotarile, sa le tineti, NU LE ARUNCATI. Dati-mi un PM ca sa stiu ca sunt si altii care au primit acel catalog in care sunt prezentate eronat dotarile masinilor. Eu am deja cateva exemplare primite de la diversi dealeri. Vreau insa sa vad cati oameni mai se puteau pacali cu acel catalog.

Mersi,

NicV

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori