2008 Mitsubishi Lancer

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Sâm Oct 27, 2007 10:59 am

Eu am luat masina de la Mit Motors si pot sa spun ca am fost foarte multumit, sa vedem la revizie daca o fac tot la ei sau la M Car.

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Sâm Oct 27, 2007 11:10 am

Cel mai bun e cel care iti da masina mai repede si e dispus sa iti dea un discount mai mare

Avatar utilizator
serr
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 20, 2007 3:48 pm

Mesaj de serr » Dum Oct 28, 2007 1:27 pm

salut!
am si eu o intrebare: motorul de 2.0 DI-D aveti idee cat consuma in oras?ei zic ca 8.3%, insa eu cred ca peste....cam cu 1l%
am inteles ca e cel de pe outlander si ca ar fi provenienta VAG.
la VAG (VW mai exact), consuma 11% in oras, mers bara la bara.
la outlander ia cam 12% in oras, insa outlander are cam cu 800 kg mai mult decat lancer 2008.
voi ce stiti?

si alta chestie: se merita sa dai 2.700 eur in plus, pentru navi, xenon si piele scaune fata si incalzite? nu prea cred.....voi ce parere aveti?
stiu ca e un pic off topic, dar poate aveti ceva site-uri pentru mitsu second hand, sa imi fac idee de valoarea la revanzare, macar orientativa.
tks a lott!

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Dum Oct 28, 2007 3:22 pm

QUOTE (serr)stiu ca e un pic off topic, dar poate aveti ceva site-uri pentru mitsu second hand, sa imi fac idee de valoarea la revanzare, macar orientativa.
tks a lott!
Salut.
Pai ar fi din afara tarii www.mobile.de , www.autoscout24.de , iar din tara www.autovit.ro . Sper sa iti fie de folos.

Avatar utilizator
santo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Oct 24, 2007 8:28 pm

Mesaj de santo » Dum Oct 28, 2007 7:58 pm

cred ca poti sa stai si fara navi ...etc
cat despre consum : inprimul rand este motorina si ai totusi 140 cai cat ai vrea sa consume? 3-4% daca vrei consumuri de astea du-te pe colt sau mai stiu eu ce masini ..140 cai sunt 140 cai si eu cred ca este ok

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Dum Oct 28, 2007 8:32 pm

QUOTE (manumeciu)Lancer ...la Toyota am intrebat si vine in 4-5 LUNI.....mitsu vine in 2-3

Ar trebui sa te interesezi si ce fel de service are Toyota ... toata lumea ii lauda...

Avatar utilizator
santo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Oct 24, 2007 8:28 pm

Mesaj de santo » Lun Oct 29, 2007 8:43 pm

asa am auzit si eu...
daca si in tara toyota are service la fel ca in Pitesti atunci chiar sunt tari. sunt extrem de respectuosi cu clientii si amabili si daca consilierii au clienti si tu te invarti pe acolo ca titirezu imediat vine primire clienti si te ia cu cafeluta.....ce sa zic mie imi place dar tot mitsu prefer .....masina este mai ok zic eu

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Mar Oct 30, 2007 9:24 pm

QUOTE (santo)asa am auzit si eu...
daca si in tara toyota are service la fel ca in Pitesti atunci chiar sunt tari. sunt extrem de respectuosi cu clientii si amabili si daca consilierii au clienti si tu te invarti pe acolo ca titirezu imediat vine primire clienti si te ia cu cafeluta.....ce sa zic mie imi place dar tot mitsu prefer .....masina este mai ok zic eu

In Bucuresti asta este politica service-ului. Cat despre Avensis nu am cuvinte ...am vazut ce ii poate pielea deaia si pretul este pe masura. Ce se intampla in service la Mitsu' e bataie de joc , genul de conceptie made in Ro (nu iti convine du-te la altii!) :evil: .

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mie Oct 31, 2007 1:23 am

QUOTE (Ady)In Bucuresti asta este politica service-ului. Cat despre Avensis nu am cuvinte ...am vazut ce ii poate pielea deaia si pretul este pe masura. Ce se intampla in service la Mitsu' e bataie de joc , genul de conceptie made in Ro (nu iti convine du-te la altii!) :evil: .

Care dintre service-uri, mcar sau mit ?

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Mie Oct 31, 2007 1:04 pm

QUOTE (Cristi)QUOTE (Ady)
In Bucuresti asta este politica service-ului. Cat despre Avensis nu am cuvinte ...am vazut ce ii poate pielea deaia si pretul este pe masura. Ce se intampla in service la Mitsu' e bataie de joc , genul de conceptie made in Ro (nu iti convine du-te la altii!) :evil: .

Care dintre service-uri, mcar sau mit ?

Habar nu am ... dar din ce am citit pe forum m-am ingrozit ... in anul 2007 se mai rectifica discuri de frana ... nici in service la Daewoo nu se practica asa ceva :evil: . Ambreiaje cu probleme si alte defectiuni ignorate. Deaia imi cumpar numai masini second ... nu stiu cum as reactiona sa dau 15-18.000 de euro pe o masina si sa fiu privit de sus la garantie .

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 39 vizitatori