Creion Corector Amethyst Black?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Lun Iun 14, 2010 10:24 pm

Imi vine greu de crezut ca ai sa reusesti mare lucru cu un creion corector la ce zgarieturi descrii tu... (surubelnita, cheie)
Nu inteleg de ce eziti sa folosesti CASCO. Pana la urma, de ce ii platim ? Nu cumva ca sa ne folosim la nevoie ?

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Lun Iun 14, 2010 10:33 pm

De curand am luat de la acelasi magazin din Vitan vopsea de retus, altceva decat creionul corector, si anume un flacon de 50 ml care are si o pensula micuta (asemanatoare cu cea de la recipientele cu lac pentru unghii); vopsea care mi se pare mult mai buna decat creionul corector in sensul ca acopera zgarieturile mai bine si mai uniform decat acest creion + ca dupa ce se usuca este mai greu vizibila corectura vopselei in comparatie cu urma lasata de creionul corector. Desigur ca si in cazul acestei vopsele trebuie dat cu un polish fin dupa uscare pentru a uniformiza suprafata retusata. Cred ca vopseaua din flacon este aceeasi cu cea folosita la vopsirea masinii si nu este pe baza de apa...de altfel toata vopseaua de la magazinul cu pricina NU este pe baza de apa (nu fac reclama, dar eu am fost multumit de tot ce am luat de acolo)

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 23 vizitatori