Lancer Sport Sedan 1,5 Inform

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Mie Iun 24, 2009 6:07 pm

pfff arata si stie mult mai multe decat un ceed ... recomandarea, incerca sa iei un invite, nu o sa regreti diferenta de pret !

Avatar utilizator
the_don
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 23, 2009 5:16 pm

Mesaj de the_don » Mie Iun 24, 2009 8:14 pm

BUGHY, stiu ca exista diferente intre ceed si pro ceed. Ma scuzi ca nu am diferentiat acest lucru dar nu am fost atent. Sa stii ca am mai cautat putin pe internet niste preturi pentru octavia, iar pentru noua octavia cu livrare din stoc ma costa 12700 EUR, nu stiu daca pretul contine TVA sau nu, deci diferentele nu sunt prea mari din punctul de vedere al pretului daca acesta contine TVA, iar in ceea ce priveste megane-ul, pot sa iti zic ca nu ma atrage in mod special, mai ales in conditiile in care am o verisoara care detine unul si nu prea este multumita.

Desi va fi cam greu, voi incerca sa fac rost de inca 1000 EUR ptr varianta invite. Daca nu voi reusi, voi mai astepta putin, desi asteparea va fi destul de grea .

Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Mie Iun 24, 2009 9:53 pm

In ultimile doua zile am avut ocazia sa conduc un ceed pana la munca si inapoi. Nu mi-as da lancerul pe ceed in veci. De fapt nu as da=o pentru urmatoarele in care m-am urcat: skoda octavia, kia ceed, ford focus, hyundai accord, renault laguna. Ca si spatiu e peste toate astea. Ca si motorizare, eu am 1.8 cvt ceea ce e sublim, dar nu stiu 1.5
Evident am probleme cu vopseaua care sare la orice piatra mai mare, dar se pare ca multe masini noi au aceasta problema, n-am ce-i face.

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Joi Iun 25, 2009 3:06 pm

QUOTE (Prime @ Jun 24 2009, 09:53 PM) am probleme cu vopseaua care sare la orice piatra mai mare, dar se pare ca multe masini noi au aceasta problema

Multe (daca nu toate) masinile produse in acest moment
sunt vopsite cu "celebra" vopsea ecologica, care calitativ
nu se ridica la standardele celei conventionale..

Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Joi Iun 25, 2009 9:19 pm

donule....cumpara mitsu...eu daca as avea bani as mai lua una ..dar cu mai multe dotari

Avatar utilizator
mirciut
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 05, 2009 1:15 pm

Mesaj de mirciut » Vin Iun 26, 2009 9:29 am

Masina nu este "submotorizata"; conduc un 1,5 Invite si e OK (mai ales daca esti obisnuit cu Logan, Fabia si alte astea...); pe Transfagarasan cu familia a mers super (OK, nu e ca o supraalimentata....)

Nu motorul e problema, ci vopseaua, zgomotul si faptul ca e un pic cam rigida pentru limuzina care se vrea....(din pacate, la nivelul asta de pret, stabilitatea la viteza mare vine ?mpreuna cu rigiditatea suspensiilor)

Dupa mine, cea mai buna investitie pentru masina asta (calitate /pret/dotari) e Invite 1,5; pentru oricare alt model dai niste bani in plus care nu aduc mare lucru. Deci daca ?ti place, ia Invite....

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Sâm Iun 27, 2009 10:57 am

daca platesti cash, intelege-te cu ei sa le dai cat ai acum si in decurs de 1 luna sa le platesti si diferenta de 1000 pentru invite. Totusi, altfel se folosesc de 14mii, decat deloc

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Sâm Iun 27, 2009 11:23 am

auzi........tu vinzi gogosari?
pentru programul rabla esti obligat sa platesti cash. (nu se leasinguieste)
deci nu "daca". va plati cash.
in cel mai bun caz un imprumut la baca. echivalent cu cashul pentru vanzator.

Avatar utilizator
the_don
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 23, 2009 5:16 pm

Mesaj de the_don » Sâm Iun 27, 2009 12:00 pm

Da. Aici ai dreptate. M-a luat gura pe dinainte. Sa stii ca am cam 65% din suma, iar pentru restul ma gandeam la un credit.

Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Sâm Iun 27, 2009 5:39 pm

daca tot faci credit macar ia motorina si o verisiune mai dotata , altfel parca te vad peste 1 an ca regreti ...ca daca tot platesti rate macar luai ceva mai bun.....

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 27 vizitatori