Lancer Sport Sedan 1,5 Inform

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Iun 27, 2009 9:51 pm

Sau mai bine iei ceva de 65 % aia , si sa nu te mai incurci cu bancile ca se pare ca va fi din ce in ce mai rau .

Avatar utilizator
goldeye3002
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 29, 2008 9:57 pm

Mesaj de goldeye3002 » Dum Iun 28, 2009 1:56 pm

De ce sa iei motorina, ca sa schimbi distributia care e pe curea, ca papa ulei etc. Ia benzina, distributie pe lant, nu suna urat etc, mai ieftin.
Sariti-mi toti in cap acum.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Dum Iun 28, 2009 2:58 pm

Buey....te iei de TeDeI?


Avatar utilizator
Dudu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 23, 2008 3:00 am

Mesaj de Dudu » Dum Iun 28, 2009 2:59 pm

cu cat masina e mai scumpa..cu atat are mai multe optiuni..gandeste-te cati ani vrei sa pastrezi masina. daca este o investitie de peste 5-6-7 ani, e bine sa iti mai iei ceva optiuni. toate parerile sunt impartite pe forumuri.. deci cel mai bine mergi si fa testdrive cu motorizarile, vezi pe viu optiunile.. si iti calculezi atunci ce ai nevoie si ce nu. parerea mea: singura optiune pentru care chiar ar merita mia de euro pt invite este ESPul.. poate vrei sa mergi vreodata la munte, pe zapada, sau doamne fereste, ai de facut o manevra brusca de evitare..ESP salveaza vieti. restu..sunt prostii.. pe care ti le poti pune dup-aia..after market. cotiera, pielea pe volan...iei o marire de slariu si cu 1000 de euro pui si piele alba din cur de maimutza egipteana:P.. ca sa nu mai spun de xenoane..boxe, si alte balarii...ah..si clima e un aer conditionat cu cifre gravate in rotite.. care mai e si enervanta pe deasupra.. are rolul de a-si da seama ce vrei de la ea..si a face contrariul:))

cu vopseaua.. mergi la service mitsu inainte sa iti iei masina, si vbesti cu vopsitoru pe acolo..intreaba-l cat te-ar costa inca 1-2 straturi de lac.. oficial..sau pe sub mana..crede-ma ca se merita.. din cate am inteles de la un asfel de vopsitor, problema vopselei e ca e dat 1 singur strat de vopsea si 1 strat de lac.. in loc de 2 straturi de vopsea si 3 de lac..cum ar fi normal, ca sa tina.

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Dum Iun 28, 2009 3:35 pm

QUOTE (COObra @ Jun 27 2009, 11:23 AM) auzi........tu vinzi gogosari?
pentru programul rabla esti obligat sa platesti cash. (nu se leasinguieste)
deci nu "daca". va plati cash.
in cel mai bun caz un imprumut la baca. echivalent cu cashul pentru vanzator.

de la 1 iulie va fi disponibil programul rabla si pentru leasing

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Dum Iun 28, 2009 6:28 pm

daca. ca mai zicea domnu ministru si ca a inceput programul rabla la 1 martie si noua nu ne cerusera nici dosarele
mai ziceau ei ca intra si autoutilitarele.....pardon ca "o sa"
vedem.
si una peste alta nu mai invatati oamenii la prostii....ca vii cu cashu. eu ca imi iau banii de la client sau de la leasing, tot iau banii inaintea livrarii.
si una peste alta imi convine in leasing ca imi iau bani si de la leasing.
dar revenim la discutia cu mocaciunile.
ontopic: merita diferenta de bani intre inform si invite. jante, pilot automat, ceva vopseluri pafara (oglinzi in culoarea caroseriei, etc)
bafta la alegere.

Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Dum Iun 28, 2009 8:40 pm

bughy are dreptate ai mare grija la banci si la dobanda , si nu lua masina fara esp - asta merita toti banii.....

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Iun 29, 2009 10:23 am

E usor sa dai sugestii, dar fiecare isi cunoaste foarte bine limitarile legate de bani. Asa ca nu o sa mai dureze mult si o sa ii sugeram sa isi ia instyle E foarte bine ca pe lancer toate variantele de echipare au ABS, ESP si toate airbagurile, asa ca daca consideri ca pe inform ai tot ce ai nevoie, baga mare.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori