Vopsea Lancer 2008

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Scrie răspuns
Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Lun Iul 13, 2009 2:03 pm

Am facut cateva poze cu zgarietura acoperita cu creionul de retus.........mare lucru nu se observa, dar nici eu nu ma pricep sa fac poze. Am facut si o poza la vopseaua din recipientul de reumplere, unde se poate observa ca vopseaua este identica cu cea originala.
Fişiere ataşate
Resize_of_IMG_0031.JPG
Resize_of_IMG_0031.JPG (35.42 KiB) Vizualizat de 5584 ori
Resize_of_IMG_0028.JPG
Resize_of_IMG_0028.JPG (23.54 KiB) Vizualizat de 5582 ori
Resize_of_IMG_0020.JPG
Resize_of_IMG_0020.JPG (39.32 KiB) Vizualizat de 5573 ori
Resize_of_IMG_0003.JPG
Resize_of_IMG_0003.JPG (17.7 KiB) Vizualizat de 5584 ori

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Iul 13, 2009 7:26 pm

mi-am luat si eu creion de retus de la magazinul din targul vitan ( cred ca acelasi magazin de unde a cumparat si moro), pe care am dat 28 lei.
pe langa creion in care intra 10ml de vopsea mi-au mai dat si un recipient cu inca 40 ml de vopsea.
vopseau este identica cu cea de pe masina.
am dat putin pe masina, dar nu este " ultima mana ", am dat mai mut sa vad cum e.
vanzatoarea de acolo mi-a spus ca dupa ce dau cu creionul sa-i dau cu un polish de culoare pt ca dupa ce dai cu vopseaua de retus aceasta nu este la acelasi nivel cu vopseaua, si trebuie polish-ata.
o sa fac si niste poze, acum cand am dat cu creionul.

Avatar utilizator
numai_silviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 30, 2008 12:33 am

Mesaj de numai_silviu » Lun Iul 13, 2009 11:57 pm

e o vorba ca "nu se vede din avion" iar la banii astia.. decat culoarea tablei e super ok!

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Vin Iul 17, 2009 11:49 am

Eu inca imi sustin opinia in priviinta colarii cu folie protectoare in punctele predispuse exfolierii..Asta de noua

Avatar utilizator
brooklyn
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 23, 2009 2:08 pm

Mesaj de brooklyn » Lun Iul 20, 2009 1:56 pm

QUOTE (Danyutz @ Jul 17 2009, 11:49 AM) Eu inca imi sustin opinia in priviinta colarii cu folie protectoare in punctele predispuse exfolierii..Asta de noua

sper ca saptamana viitoare sa ajung sa mi pun folie pe toata masina. e singura solutie viabila...exclud revopsitul sau retusatul ca nu vreau sa o fac dalmatian...m am interesat si costa 13 milioane toata masina. ca ultima noutate dupa ce am vizitat o groaza de forumuri internationale, se pare ca asta e si solutia celor de la mitsubishi (si nu numai pentru ca se vaita lumea de toate brandurile, modelele noi)..film protector aplicat pe usile din spate in zona cel mai mult predispusa, insa filmul e prea mic si nu acopera zona )..mi au aparut si mie ceva piscaturi. 2 pe capota ..cate 2-3 pe usile din spate si kiar vreau sa ma limitez la astea. orikum ar arata prefer sa aiba folie decat ciobituri.. o sa revin cu poze dupa ce o rezolv (sper pana la sf saptamanii viitoare)

Avatar utilizator
Bucy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 19, 2008 8:16 pm

Mesaj de Bucy » Lun Iul 20, 2009 3:11 pm

brooklyn - daca doresti sa-ti pui folie transparenta/protectoare mai ieftin, da-mi un PM.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Joi Sep 10, 2009 7:36 pm

Cu ocazia zilelor orasului , s-a organizat ca de obicei si un targ de masini .
Mitsubishi nu a lipsit , acum ca exista si o reprezentanta aici .
Cum ma asteptam , atractia parcului de masini este un EVO GSR negru ( probabil nou , la cum se prezinta ) .
Nu a fost pusti sau om in varsta, sa nu ramana uimit de masina si sa viseze la una . De , ca la tara ...

Ce m-a interesat pe mine a fost vopseaua , si facand o comparatie , am ajuns la concluzia ca este identic de proasta si superficiala .
Mai mult , la fel cum am patit eu , in coltul din dreapta al barii spate , nu mai e mult si vopseaua se exfoliaza .
Pare o foita de plastic desprinsa .
Nu am vrut sa trag de ea ca poate ma bagau la plata . Oricum la o spalare pica sigur .

Deci e bataie de joc cu aceasta vopsea , indiferent de pretul masinii .
Si mie imi spune receptionerul atotcunoscator de la brasov , ca e de la pietre ... . Hai ne lasi ?!

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Joi Sep 10, 2009 8:27 pm

Poate de la bolovanii din capul lui.... Și a mea, dupa un an juma si 40k zici ca e ciupita de molii!

Avatar utilizator
conchistadorul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 05, 2009 11:00 am

Mesaj de conchistadorul » Joi Oct 08, 2009 10:30 am

intrabare.....daca se da peste lacul cu care vine masina, cu un lac mai puternic, se rezolva ceva oare???intr-o reprezentata, nu in spatele blocului, dar ceva lac mai tare.....ce parere aveti??

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Oct 08, 2009 12:16 pm

Lacul nu adera asa pur si simplu peste lacul vechi. Se va coji indiferent daca este aplicat in spatele blocului sau la reprezentanta. Daca se matuieste vopseaua curenta nu se poate fara a atinge si stratul de vopsea. Eu am de gand sa o las pana se face naspa de tot si apoi o sa ii dau o vopsea calumea.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori