Variante, dotari, preturi...opinii, impresii Lancer 2008

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Scrie răspuns
Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Lun Dec 01, 2008 10:33 pm

aicea ai gresit... in moldova vin multe si din ukraina... in special mitsubishi...

Avatar utilizator
theknic
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Dec 04, 2008 9:53 am

Mesaj de theknic » Joi Dec 04, 2008 10:21 am

salut!

sunt interesat sa achitizionez si eu un asa auto, versiunea Intense, benzina.
Exceptand accesoriile deja afisate, ce alte optiuni sunt incluse?
de ex: senzorii de parcare sunt si ei inclusi in pret, dar nu apar in oferta .
Alarma? Inlocuitor pentru capacul de carton al rotii de rezerva? etc...?

Multumesc anticipat!

P.S. cine a facut configuratorul de pe site-ul mitsu trebuia sa puna niste restrictii, ex: versiunea intense vine cu proiectoare, dar mai poti "adauga" o pereche ulterior.
Am fost la un dealer, le-am selectat(proiectoarele) iar reprezentantul de acolo si mi le-a adunat la pretul final ). L-am intrebat, si-a cerut scuze, le-a scos, a recalculat.

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Joi Dec 04, 2008 10:58 am

Alarma, nu, poti sa-ti montezi una la un service specializat(stiu ca Outlander TOP vine cu alarma, se monteaza la Bucuresti). Inlocuitor la roata de rezerva, nu, numai daca`ti faci tu altceva. Accesorii poti sa-ti configurezi, ia-ti de pe site catalogul+preturile, sau de la dealer.

Ce vrei sa iei, Intense 1.8i? Multa bafta

edit: de 2 zile merg si eu cu Lancerul acasa, este vb de un 2.0 Instyle glacier grey. Promit ca fac niste poze, astazi am putin timp sa-l duc la spalatorie, pt ca nici colajul de pe el nu se mai vede. Sunt mai mult decat multumit de el(pacat ca nu e al meu), zgomotul de la motor il gasesc oarecum deranjant si frustrant intr-un drive-test, ,oricum cand apare sportback`ul 1.8i il luam pt drive-test. Puterea motorului ma multumeste, compenseaza cu zgomotul. Consumul e destul de ridicat, avand in vedere ca vin de la 10km, plus plimbat in oras, este de 7.5-8l .. dupa ce scrie CB-ul masinii. Iubesc jantele pe 18", cauciucurile yokohama si suspensia excelent reglata(opinie personala). Abia astept sa aducem 1.8 benzina, ca sa pot sa-mi fac o parere, in ceea ce priveste o eventuala achizitie

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Joi Dec 04, 2008 12:26 pm

Aoleu, sa nu mai aud de cauciucurile alea Yokohama. Sunt bune pe curbe, la franare, dar au un zgomot infernal, ceea ce apare si in testele online de cauciucuri. Cum le-am schimbat cum a disparut zgomotul. In rest, mi-ar fi placut sa fie mai joasa, dar si eu iubesc jantele pe 18", nu as pune mai mici. Cauciucuri am pus mai late un pic 225 in loc de 215.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Joi Dec 04, 2008 12:29 pm

Ah si bine ca acum ne spui... cu cat s-a redus zgomotul? ce tipuri de anvelope ti-ai pus? cati bani?

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Joi Dec 04, 2008 12:40 pm

Deocamdata mi-a dat un prieten niste cauciucuri Michelin Pilot Sport PS2 http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... 139&Achse= care le luase pentru niste jante din care a distrus una intr-o groapa si culmea cauciucul nu are galma si structura neafectata. Bine, jantele erau si un pic ciudate cu buza iesita si aia s-a spart. O sa le tin pana dupa sarbatori, nu le schimb de iarna ca am pe cealalta masina si o folosesc pe aceea daca am treaba pe la munte.

Vreau sa imi iau dupa aceea Nankang 220/45/18 care sunt dupa ce am cautat un pic cea mai buna optiune calitate/pret si cu un zgomot de rulare redus si performante chiar ok. http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... 139&Achse= (389 lei bucata). Tot de la prietenul meu am auzit de ele, fiind distribuitor de jante pentru o firma nemteasca si vin de multe ori jantele incaltate cu aceste Nankanguri

Later edit: Am uitat sa spun ca te costa 100 ron omologarea lor in talon.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Joi Dec 04, 2008 1:53 pm

Ce diferenta de pret WOW .... deocamadata pe mine nu ma deranjeaza asa mult zgomotul... ca inca sunt entuziastmat de masina... dar pe viitor poate le schimb cu altele... dar nu mi-ai raspuns la prima intrebare : cu cat s-a redus zgomotul ?

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Vin Apr 17, 2009 6:08 pm

QUOTE Am placerea sa va transmit oferta promotionala pentru modelul MITSUBISHI Lancer. Aceasta presupune o reducere de 20% fata de valoarea initiala si este valabila pentru 16 unitati, aflate in stoc Romania. Autoturismele beneficiaza de taxa de poluare ZERO si de garantie extinsa de la 3 la 5 ani in limita a 150.000 km.

Model/ Versiune
Pret fara TVA
Pret fara TVA promotie
Pret cu TVA promotie

Lancer 2.0 DI-D Inform
15.706
12.565
14.952

Lancer 2,0 DI-D Invite
16.798
13.438
15.991

A venit asta pe mail azi, pentru cine vrea diesel ieftin.

Avatar utilizator
brooklyn
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 23, 2009 2:08 pm

Mesaj de brooklyn » Vin Apr 17, 2009 6:51 pm

lichidare de stoc?)

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Dum Apr 19, 2009 11:48 am

Preturi corecte , in sfarsit ...

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori