Jante Incorporate Depinzand De Masina?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Bozgoru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 04, 2008 2:37 am

Mesaj de Bozgoru » Lun Mai 04, 2009 2:32 am

Am inteles inainte sa-mi cumpar masina , un lancer 1,8.benzina ca fiind din japonia masina adusa, nu se pot trece pe foaie optiunile care le dorim pe masina.., exemplu.. jante de 17 ,18 ,19... computer bord, eleron , faruri ceata.. etc...,ci trebuie sa-ti comanzi tipul de masina cu dotarile respetive (a02. a80 a82.. etc.).. ci doar la marcile ,, autohtone,, europene se poate asa ceva sa comanzi si optiunile si sa-ti vina masina direct gata... In sfarsit.. ideea este ca mi-am pus pe masina eleron... etc etc.. dar nu mi-am pus jantele de 18 inchi pt ca costau enorm in jur de 82 d emilioane... Intrebarea este :... este posbil ca cei care au comandat pe diesel sa aiba jante mai mari direct venite din fabricatie? eu nu inteleg un lucru am vazut..lanceruri chele ,multe, .. dar cu jante mari.. oare acei oameni au fost atat de snobi incat sa-si ia jante mari pe o masina cheala..? sau care e faza? eu nu mi-am pus jante de 18 pt ca mi se parea enorm sa mai dau 2 mii de euro pe ele... dar totusi majoritatea lancerurilor din bucuresti au jante mari.. Am vazut la reprezentanta si pe site ca ultimul A82 sau cea de genul are jante d 17 incorporate daca il comandai asa dar... ma repet sunt majoritatea lanceurilor chele in orasul asta dar cu jante mari.. exista vreo explicatie logica? sper ca a-ti inteles ce am vrut sa spun.. Multumesc...

Avatar utilizator
wempe07
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 01, 2009 8:20 am

Mesaj de wempe07 » Lun Mai 04, 2009 6:42 am

Nu am inteles de ce aia care au jante pe 18'' sunt snobi?

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Lun Mai 04, 2009 9:05 am

E foarte obositor sa citesc postul tau, Bozgoru. Te rog incearca sa scrii mai coerent, cel putin pe mine ma oboseste. Multumesc.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Lun Mai 04, 2009 10:21 am

Nici eu nu prea am inteles ce vrei tu exact.

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Lun Mai 04, 2009 12:32 pm

Jantele de 18" vin din fabrica pe nivelele de echipare Intense si Instyle, indiferent de motorizare. Ma indoiesc ca ai vazut asa multe Lancere "chele" cu roti de 18... decat daca dotarile de pe Intense ti se par "chele", in caz ca ai avut Mertzan pana acu'...

Avatar utilizator
Dudu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 23, 2008 3:00 am

Mesaj de Dudu » Lun Mai 04, 2009 8:26 pm

da, dar si intese si instyle sunt identice la exterior.. deci inclusiv proiectoare, aripioare, praguri, jante. bozgoru se referea la faptul ca sunt unii oameni care si-au cumparat variantele inform sau invite(unde dotarile exterioare sunt slabe) dar.. si-au cumparat jante.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Mai 04, 2009 8:36 pm

Nici eu nu am vazut pana acum lancer inform sau invite cu jante pe 18, si nu cred ca si le-ar pune cineva decat daca le-ar obtine foarte ieftin.
@Bozgoru, daca zici ca vezi asa de des, fa si tu o poza. Iti dai seama ca daca isi ia cineva jante pe 18 pentru impresii nu o sa si le ia pe alea stock. De banii aia iti iei chrome

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Mar Mai 05, 2009 10:23 am

Iti iei un Inform sau Invite si iti comanzi roti pe 17" de la dealer, daca nu vrei echipari mai inalte, care au roatele pe 18"

Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Mar Mai 05, 2009 3:42 pm

foarte obositor ......deci tu nu intelegi de ce anumiti oameni au lencer chel dar cu jenti de 18 sau mai nou 19?

daca am inteles bine ...o sa incerc sa-ti raspund ..........poate nu au avut destui bani in momentul achizititiei masinii sa treaca la un nivel superior , sau poate s-au razgandit intre timp si au chef de jenti misto, sau poate nu este un lancer chel , etc ....

din punctul tau de vedere toti care au jenti ( altele decat cele standard nivelului de echipare ) sunt snobi .....putin respect colega



PS : mai nou poti sa-ti montezi pe lancer jentile de 19 ....aia cum mai sunt colega ? tot snobi sau supersnobi.....?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Mai 05, 2009 7:23 pm

Cred ca omul nu a inteles exact care e treaba cu rotile de 18, pe ce echipari vin.. si a crezut ca multa lumea plateste ~2000 de euro doar pt a lua jante de 18 pe cea mai slaba echipare de pe Lancer (caz ipotetic in care intr-adevar... ) ... hai sa nu recurgem la atacuri inutile.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori