Jante Incorporate Depinzand De Masina?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Ramaxel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Noi 18, 2007 5:37 pm

Mesaj de Ramaxel » Mar Mai 05, 2009 7:48 pm

QUOTE (santto @ May 5 2009, 03:42 PM) foarte obositor ......deci tu nu intelegi de ce anumiti oameni au lencer chel dar cu jenti de 18 sau mai nou 19?

daca am inteles bine ...o sa incerc sa-ti raspund ..........poate nu au avut destui bani in momentul achizititiei masinii sa treaca la un nivel superior , sau poate s-au razgandit intre timp si au chef de jenti misto, sau poate nu este un lancer chel , etc ....

din punctul tau de vedere toti care au jenti ( altele decat cele standard nivelului de echipare ) sunt snobi .....putin respect colega



PS : mai nou poti sa-ti montezi pe lancer jentile de 19 ....aia cum mai sunt colega ? tot snobi sau supersnobi.....?

Mare greseala ati face cu jantele de 19. Alea ating caroseria, nu cred ca ar trebui montate, desi arata foarte bine. Eu am intrebat daca au acelasi model pe 18 si din pacate nu au.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mar Mai 05, 2009 9:11 pm

la ce suspensie rigida are lancerul, la jante de 19 o sa simti si cand treci peste un ac.

Avatar utilizator
goldeye3002
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 29, 2008 9:57 pm

Mesaj de goldeye3002 » Mar Mai 05, 2009 11:53 pm

Sunt dealeri care pun jante si praguri si eleroane etc. pe varinte de echipare inform si invite, mai mult pe inform. Am vazut suficiente exemple.Probabil le vand ca nivele de echipare mai scumpe, sau nu dau discount sau bonus de accesorii la clienti si atunci le pun ei pe masini, iau ochii clientului si isi scot bani cacalau.

Avatar utilizator
Bozgoru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 04, 2008 2:37 am

Mesaj de Bozgoru » Mie Mai 06, 2009 12:37 am

exact asta am vrut eu sa spun ..ca oamenii au masina standard dar jjante de 18... nu am zis ca toti care au jante de 18 sunt snobi.. in nici un caz.. nu-mi permit sa jignesc aiurea in copac.. dar va asigur ca am vazut lanceuri fara proiector de ceatza motor ..fara praguri fara computer bord fara nimik dar jante si-au luat.. asta vroiam eu sa spun.. si intrebarea era daca e posibil sa vina direct din japonia cu unele echipari mai slabe jantele de 18.. .. ms de raspunsuri

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Mie Mai 06, 2009 10:36 am

QUOTE (goldeye3002 @ May 5 2009, 11:53 PM) Sunt dealeri care pun jante si praguri si eleroane etc. pe varinte de echipare inform si invite, mai mult pe inform. Am vazut suficiente exemple.Probabil le vand ca nivele de echipare mai scumpe, sau nu dau discount sau bonus de accesorii la clienti si atunci le pun ei pe masini, iau ochii clientului si isi scot bani cacalau.

Am avut si noi un Inform 2.0 echipat cu spoiler mare(de care are Apple), praguri, aripioare, ornamente pe deschizatoare si in interior, eleron mare si jantele pe 18" si l-am vandut la pret de lista, accesoriile fiind bonus ... ce bani cacalau am scos, ca am dat accesorii de peste 4mii moca?

Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Mie Mai 06, 2009 12:02 pm

treaba lor ..a celor care au masini chele si jenti de 18 .....parerea mea...
in alta ordine de idei .....in legatura cu jantele de 19.....chiar dealerul mi-a propus o oferta ce contine si gume si imi trecea si in talon noile dimensiuni ...

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Mie Mai 06, 2009 12:32 pm

Pai e oferta la Diamond Black, vreo 800 de euro discount parca

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Joi Mai 07, 2009 6:06 pm

Tot se discuta in acesta sectiune de jante:
spuneti-mi, va rog, care sunt caracteristicile jantelor "16, respectiv "18
cu care vin masinile echipate din fabrica!
ma intereseaza, pe langa dimensiune, ET, prinderea prezoanelor, precum si diatanta intre ele...
Multumesc!

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Joi Mai 07, 2009 6:24 pm

Offset-ul este 46 mm, iar dimensiunile sunt 16x6.5 JJ ori 18x7 JJ. PCD-ul este 114.3 mm x 5 prezoane.

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Joi Mai 07, 2009 6:38 pm

Mersi de promtitudine!
ma gandesc sa cumpar masina cu jante de otel
(echipare Inform->costuri mai reduse) si ulterior sa ii pun un set de aliaj (MAK, Dotz),
insa nu stiam caracteristicile.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori