Boxe New Lancer 1,5 Inform

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
alexpisica
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 28, 2009 7:44 pm
Contact:

Mesaj de alexpisica » Mar Apr 28, 2009 7:57 pm

Salut forumisti.Sunt proaspatul posesor al unui lancer 1,5 inform si in general sunt multumit de masina, mai putin de sistemul audio. Stie careva ce dimensiuni au difuzoarele din usile din fata/spate deoarece as dori sa le schimb cu ceva mai performant.Va multumesc mult.

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Joi Mai 07, 2009 6:21 pm

Ma alatur si eu topicului cu o intrebare:
unde si cum sunt pozitionate boxele din interiorul noului Lancer?
2 fata + 4 spate?
tweeter-ele unde-s amplasate?
in dreptul oglinizlor exterioare?

PS: ma refer doar la versiunile de echipare cu 6boxe!

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Joi Mai 07, 2009 7:38 pm

2 in usile fata, 2 in usile spate si 2 tweeter-ere pe usa fata in dreptul oglinzilor.

Avatar utilizator
Daniumfcv
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iun 19, 2008 10:36 am

Mesaj de Daniumfcv » Vin Iun 19, 2009 8:18 am

am asa o presimtire ca voi le dati jos si puneti ceva mai prost ...

eu va recomand sa cautati la dealer boxele originale ale lui Fosgate ca sunt foarte tari

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Iun 19, 2009 9:21 am

Care costa cat?

Nu stiu ce dimensiuni au difuzoarele din dotarea Lancerului, insa sunt convins ca daca te documentezi bine gasesti o alternativa la un raport calitate-pret f bun. Nici eu nu sunt incantat de sonorizarea din Colt, stiu ca exista un "upgrade" la dealeri, insa nu l-as lua nici batut.

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Vin Iun 19, 2009 5:43 pm

apropo de pret, am intrebat eu la dealer daca pot sa adaug pe lancerul meu echipare invite sistemul rockford fosgate si mi s-a spus ca mai bine as incerca sa-mi iau ceva aftermarket ca e prea mare bataie de cap si costa mult mai mult decat ceva mai bun aftermarket.

Avatar utilizator
schultz_bz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 4:47 pm

Mesaj de schultz_bz » Vin Iun 19, 2009 6:15 pm

Difuzoarele au diametrul de 17 cm fata-spate iar pentru inlocuire trebuie demontata fata de usa (nu foarte greu). Pentru a schimba sunetul trebuie inlocuit HU (head unit) sau montata o statie (amplificator) pe 4 canale. Pe boxele masinii eu deja ajung la vol maxim fara sa distorsoneze deci daca inlocuim difuzoarele nu se produc schimbari deosebite. Parerea mea

Avatar utilizator
altuning
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 06, 2008 12:50 pm

Mesaj de altuning » Vin Iul 17, 2009 12:56 pm

Ce ma enerveaza la masina asta e ca nu poti monta alt MP3, trebuie schimbata toata unitatea inclusiv cu gurile de aerisire.
De ce zic asta? Display-ul acela rosu pe lumina sau mai ales daca e soare este ivizibil, daca vrei sa cauti un post sau sa schimbi o melodie, trebuie sa iei ochii de la drum si sa te chiorasti acolo sa vezi ce faci. daca e soare nicio sansa.

La revizia de 30.000 ma duc si le pun problema asta ca sa vad ce au de zis si cum se poate rezolva. Daca ei nu au alta solutie macar sa pun un dvd-player sau un Mp-3 ce vreau eu.Am dreptate.

PS: reglez ceasul si automat se schimba singur, aici poater gresesc eu....

Avatar utilizator
Nahkri
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iul 14, 2008 10:21 pm

Mesaj de Nahkri » Vin Iul 17, 2009 3:43 pm

QUOTE (altuning @ Jul 17 2009, 12:56 PM) PS: reglez ceasul si automat se schimba singur, aici poater gresesc eu....

Dezactiveaza functia CT si no sa se mai schimbe.

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Vin Iul 17, 2009 5:11 pm

Alltuning, ce echipare ai? daca ai invite, schimbi de pe volan pana canta un post de radio .. nu te mai chiorasti acolo.

PS: pe saptamana viitoare masina ta o sa aiba un amic in Sebes, vine un Sportback negru

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 29 vizitatori