Boxe New Lancer 1,5 Inform

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
altuning
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 06, 2008 12:50 pm

Mesaj de altuning » Lun Iul 20, 2009 12:28 pm

Nu am comenszi pe volan, am luat-o cheala ca oricum vreau sa o modific dupa ce iasa din garantie.
Da faza cu displayul ma dispera ;-)

PS"; bine ar fi sa mai apara un lancer, deja sunt 2 in sebes, eu si inca cineva care are varianta diesel full-option,
deci o sa fim 3 ;-) in Alba iulia mai sunt 2-3 tot clientiu de-ai mei , asa ca facem un mic club, mai am cu cine schimba pareri.

QUOTE (Nahkri @ Jul 17 2009, 03:43 PM) Dezactiveaza functia CT si no sa se mai schimbe.

Da ai dreptata, m-am jucat in weekend la el si i-am dat de cap. Mersi.
Da tot ma enerveaza ca posturile se prind rau, si nu se vede bine pe displayyy.

Avatar utilizator
Nahkri
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iul 14, 2008 10:21 pm

Mesaj de Nahkri » Lun Iul 20, 2009 8:44 pm

QUOTE (altuning @ Jul 20 2009, 12:28 PM) in Alba iulia mai sunt 2-3 tot clientiu de-ai mei , asa ca facem un mic club, mai am cu cine schimba pareri.

In Alba Iulia sint vreo 6-7 acuma,dar deocamdata n-am vazut pe nici un alt posesor de aici pe forum.

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Mar Iul 21, 2009 2:20 pm

Azi am fost la Sebes si ti-am vazut Lancer-ul in curte alltuning, era si un GTi alb acolo

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Iul 21, 2009 2:49 pm

Stick ontopic, pls...

Avatar utilizator
alexpisica
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 28, 2009 7:44 pm
Contact:

Mesaj de alexpisica » Joi Dec 03, 2009 2:12 pm

Salutare.Am revenit cu un sistem de sunet nou pe lancer-ul meu care suna fantastic si arata cam asa:
-insonorizare totala cu hushmat( podea,usi,portbagaj);
-unitate multimedia pioneer avic-f900bt;
-statie amplificare 4.1 polk audio PA 1100;
-sistem boxe fata polk audio MM6501;
-coaxiale spate MM651;
-subwoofer MM 1040
-ovale luneta MM691;
-capacitor pyle de 5 farazi;
A costat cam mult,oricum merita pt. ca suna mult mai bine si mai puternic decat sistemul rockford pe care l-am auzit la dealer.

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Joi Dec 03, 2009 2:42 pm

cat a costat? de unde l=ai procurat?unde l-ai montat?

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Joi Dec 03, 2009 10:43 pm

poze si mai multe detalii

Avatar utilizator
alexpisica
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 28, 2009 7:44 pm
Contact:

Mesaj de alexpisica » Vin Dec 04, 2009 9:19 am

Boxele,subwooferul,amplificatorul si capacitorul le-am cumparat din SUA cu pretul aproximativ de 1500 USD,iar unitatea multimedia de pe www.amazon.com cu pretul de 600 USD.La toate acestea se mai adauga insonorizarea,aproape 4 cutii a 20 bucati HushMat de 4000 RON.Toate au fost montate la Be-loud,baieti care lucreaza destul de ieftin si bine,totul m-a costat in jur de 1500 RON,cu insonorizare cu tot.Nu va sfatuiesc sa cumparati unitatea multimedia din state pt. ca are preinstalata harta SUA si Canada iar softul este diferit de aceeasi unitate multimedia pt. Europa.Eu am reusit sa-l schimb dar foarte greu,am asteptat o luna si jumatate ca cineva de la service pioneer Romania sa mi-l schimbe si sa-mi instaleze harta Romaniei si Europei.Am sa revin cu foto mai tarziu.Am uitat sa trec costul conecticii de aproximativ 300 RON si costul encloser-urilor de la boxele ovale si de la subwoofer luate tot din state cu aproape 50 USD.Pt. mai multe informatii cu privire la sunet vizitati http://www.polkaudio.com/caraudio/index.php

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Vin Dec 04, 2009 9:31 am

Foarte tare, ai facut o investitie destul de mare. Totusi pentru insonorizare mi se pare cam mult 4000ron + montaj. Arunca o privire AICI si vezi ce puteai face cu 1200ron.

Avatar utilizator
alexpisica
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 28, 2009 7:44 pm
Contact:

Mesaj de alexpisica » Vin Dec 04, 2009 12:55 pm

Este adevarat,dar pe tine te-a costat 1200 RON doar portbagajul. Nu stiu ce material insonorizant ai folosit,dar eu am studiat toate ofertele si aceasta era printre cele mai ieftine;cu dynamat,standardplast m-ar fi costat mai mult.Nu stiu ce alternative profesionale mai ieftine as fi avut.Oricum,sunt foarte multumit de insonorizare,motorul aproape ca nu se mai aude iar zgomotele de rulare s-au diminuat.
Stie careva daca merita sa cumperi gume de iarna in conditiile in care gumele dupa masina mea sunt all season.Cum se comporta aceste gume in cunditii de iarna( carosabil umed si temperaturi mici, zapada, polei)?Nu as mai da inca 1600 RON pt. niste gume de iarna daca diferentele sunt mici.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori