Super Oferta Lancer 2 Di-d

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
numai_silviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 30, 2008 12:33 am

Mesaj de numai_silviu » Mie Apr 22, 2009 6:54 pm

Buna ziua!

Mi s'a facut aceasta oferta - echipare inform 14950 / invite 15991 pret in euro cu toate taxele incluse. Ce parere aveti de aceasta oferta? Oare se poate lasa mai mult de atat la pret? Merita motorul diesel la acesti bani pentru un rulaj de aprox 10-15mii km /an ?

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Apr 22, 2009 8:08 pm

eu zic ca la banii astia merita un diesel, pentru ca iti scoti banii pe el, chiar daca faci 10-15000 km pe an, acum depinde la ce pret sunt cele doua benzinare.
daca continua reducerile o sa ajunga sa coste un lancer cat un logan.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mie Apr 22, 2009 9:37 pm

Eu zic sa te reorientezi spre altceva , alta marca. Candva o sa-mi dai dreptate.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Apr 22, 2009 10:14 pm

Pe tine cu ce te-a suparat asa de tare masina, Bughy?

@numai_silviu: Eu il am de 1 an, am 28000km si imi place inca foarte mult. Parerea mea e ca merita banii astia. Pe forum la sectiunea Noul lancer ai sa gasesti si bune si rele despre aceasta masina. Pe mine daca ma intrebi am sa iti spun numai de bine

Avatar utilizator
numai_silviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 30, 2008 12:33 am

Mesaj de numai_silviu » Mie Apr 22, 2009 10:14 pm

QUOTE (nini @ Apr 22 2009, 08:08 PM) eu zic ca la banii astia merita un diesel, pentru ca iti scoti banii pe el, chiar daca faci 10-15000 km pe an, acum depinde la ce pret sunt cele doua benzinare.

promotia este doar la 2.0 diesel.

QUOTE (BUGHY @ Apr 22 2009, 09:37 PM) Eu zic sa te reorientezi spre altceva , alta marca. Candva o sa-mi dai dreptate.

la mazda deasemenea sunt reduceri pentru M3: cu motorul de 1,6 benzina si 105cp si o echipare similara invite (fara BT/cruise control) ajunge la 15845E. Sa merite oare diferenta de motorizare ?

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Apr 22, 2009 10:18 pm

Parerea mea ca ar fi bine sa citesti topicul acesta si acesta si sa ne spui cam ce vrei de la masina si astfel poate te vom ajuta mai bine (mai ales colegii cu Lancer, eventual DiD) in alegere. Ideea este ca orice masina are bune si rele in target-ul ei de pret, insa important este ceea ce conteaza pentru tine la o masina. Astfel ca poate detaliezi putin prioritatile tale in alegerea masinii si orice discutie incepe de acolo....

Avatar utilizator
numai_silviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 30, 2008 12:33 am

Mesaj de numai_silviu » Mie Apr 22, 2009 10:18 pm

QUOTE (cix @ Apr 22 2009, 10:14 PM) Pe tine cu ce te-a suparat asa de tare masina, Bughy?

@numai_silviu: Eu il am de 1 an, am 28000km si imi place inca foarte mult. Parerea mea e ca merita banii astia. Pe forum la sectiunea Noul lancer ai sa gasesti si bune si rele despre aceasta masina. Pe mine daca ma intrebi am sa iti spun numai de bine


urmaresc forumul de ceva vreme, azi am facut si drive test.ul. pentru senzatia la volan e super ok, ma sperie tabla care se pare ca e destul de prost vopsita si finisajele logan style.. asta nu m'ar deranja prea tare dar tabla....


QUOTE (chacha @ Apr 22 2009, 10:18 PM) Parerea mea ca ar fi bine sa citesti topicul acesta si acesta si sa ne spui cam ce vrei de la masina si astfel poate te vom ajuta mai bine (mai ales colegii cu Lancer, eventual DiD) in alegere. Ideea este ca orice masina are bune si rele in target-ul ei de pret, insa important este ceea ce conteaza pentru tine la o masina. Astfel ca poate detaliezi putin prioritatile tale in alegerea masinii si orice discutie incepe de acolo....

vreau o masina de weekend: excursii la mare/munte si odata de 2 ori pe an prin europa, mai putin in oras (bucuresti)

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Mie Apr 22, 2009 10:33 pm

QUOTE (numai_silviu @ Apr 22 2009, 10:14 PM) la mazda deasemenea sunt reduceri pentru M3: cu motorul de 1,6 benzina si 105cp si o echipare similara invite (fara BT/cruise control) ajunge la 15845E. Sa merite oare diferenta de motorizare ?
Mazda si Honda au cel putin o clasa peste Mitsubishi. Atat am avut de zis.

Avatar utilizator
numai_silviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 30, 2008 12:33 am

Mesaj de numai_silviu » Mie Apr 22, 2009 10:51 pm

indraznesc sa fac o comparatie lancer - c4, ambele cu super design, ambele cu probleme de fiabilitate? cel putin pe forumul citroen asa reiese

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Apr 22, 2009 11:01 pm

eu nu as spune ca lancerul are probleme de fiabilitate - cel putin din punctul meu de vedere- ci doar mici probleme dintre care unele pot fi remediate in service, altele nu, altele sunt subiective, dar cand spui probleme de fiabilitate eu inteleg probleme grave aparute la majoritatea masinilor, care se lasa cu rechemari in service, probleme cu motorul, transmisia, frane, etc.
are alte "bube' dar nu probleme de fiabilitate, parerea mea.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori