Lancer Ralliart Cand?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
4x4lover7
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 14, 2009 8:00 pm

Mesaj de 4x4lover7 » Sâm Mar 14, 2009 8:39 pm

Salut, acum cateva luni am citit pe net despre noul Lancer Ralliart care din cate stiam trebuia sa se lanseze odata cu Lancer Sportback. Vreau sa imi cumpar o masina cu 4x4 si cutie automata cu motor pe benzina .
Deci aici se potriveste de minune Ralliart. Evo X e un pic cam peste buget si cred ca nici nu este foarte comfortabila la drumuri lungi si dese. Eu sunt fan audi numai ca sunt la fel peste buget daca incepi sa pui optionale pe ele si in special 4x4 si cutie automata.
Am cautat pe forum dar nu am gasit informatii despre ralliart daca nu am fost eu atent va rog sa ma scuzati ca deschid acest topic.
Daca stie cineva cand se va importa sau daca se va importa si in Romania aceasta varianta si daca stiti ceva preturi, am citit undeva ca va fiiintre 30000-35000 . In america si australia deja se comercializeaza.
Multumesc anticipat si sper ca nu am deranjat cu topicul acesta.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Sâm Mar 14, 2009 11:11 pm

Salut,

nu e nici un deranj topicul. Sincer sa fiu nu cunosc data la care Lancerul Ralliart va fi disponibil; in schimb iti recomand sa incerci sa iti aduci un EVO sau Ralliart din state; cred ca total te va ajunge cu tot cu acte si transport sub pretul care va fi la dealer.

Avatar utilizator
4x4lover7
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 14, 2009 8:00 pm

Mesaj de 4x4lover7 » Sâm Mar 14, 2009 11:30 pm

Daca o aduc din state nu pierd garantia la ea? Avand in vedere criza asta economica cred ca si la evo x se dau discounturi bune si ar ajunge cat ralliart . Cred ca ar trebui mutat topicul asta la Lancer Evolutin .
M-am uitat si la pretul lui Evo X dar in banii pentru un evo X imi pot lua un audi TT sau chiar un audi A4. Cam ce consum are in bucuresti un evo?

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Dum Mar 15, 2009 2:11 am

Nu stiu cati din posesorii de EVO mai tin cont de garantie...

Vorba lui fastcarjunkie - "it's of bad taste not to mod your evo"

Avatar utilizator
4x4lover7
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 14, 2009 8:00 pm

Mesaj de 4x4lover7 » Dum Mar 15, 2009 7:33 am

Din cate am mai gasit pe net se va aduce doar sportback in Europa si din doamna . . Sun luni la reprezentanta. Dar daca stie cineva ceva .......

Avatar utilizator
4x4lover7
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 14, 2009 8:00 pm

Mesaj de 4x4lover7 » Lun Mar 16, 2009 11:28 am

Am sunat astazi la M CAR Trading si mi-a spus ca se va lansa la sfarsitul lui aprilie in Europa , va fii in jur de 30000 de eur dar va fii numai varianta sportback . Sa vedem ........

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Mie Mar 25, 2009 2:43 pm

De pret nu va zic nimic, ca ma luati la patine, dar de valabilitate, sa-l asteptati in vara, cam pe atunci se lanseaza la noi

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mie Mar 25, 2009 4:26 pm

si totusi , uimeste-ne . Eu chiar vreau sa stiu la ce preturi vine , ca eram foarte interesat de aceasta versiune , in speta Ralliart.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 25 vizitatori