Detectoare Radar

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
adrian lancer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 07, 2008 12:38 pm

Mesaj de adrian lancer » Joi Mar 05, 2009 10:41 pm

Salut!
Sper ca nu am creat un topic care are ca subiect un topic deja existent,nu am gasit altul asemanator!(cer scuze anticipat moderatorilor pentru o evantuala suprapunere de topic)
Am citit pe diverse forumuri vis-a-vis de amplasarea pe parbriz a detectorului de radar pentru o detectie maxima,parerile sunt impartite:
-in partea superioara intre oglinda retrovizoare si plafon,
-in partea inferioara in apropierea bordului.
Care dintre detectoare isi fac mai bine treaba,avand in vedere si raportul calitate pret?

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Joi Mar 05, 2009 10:48 pm

Cred ca si in torepdo merge. Eu il las in golul acela de langa bricheta si isi face treaba bine .

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Vin Mar 06, 2009 8:43 am

Eu il tin in partea de stanga jos a parbrizului, merge la fel ca pe centru ,sus , jos.... cred ca merge si pe luneta pus ... fara glume

Avatar utilizator
alexx22
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 02, 2008 8:15 am

Mesaj de alexx22 » Vin Mar 06, 2009 9:26 am

QUOTE (BUGHY @ Mar 5 2009, 10:48 PM) Cred ca si in torepdo merge. Eu il las in golul acela de langa bricheta si isi face treaba bine .
ai impresia ca merge ...acolo prinde doar reflexii ....


Eu il tin chiar sub oglinda

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Vin Mar 06, 2009 10:14 am

eu il tin pe mijlocul parbrizului si isi face treaba destul de bine
merge si cum spunea BUGHY in golul acela de langa bricheta, dar cred ca acolo poti sa tii decat unul care face detectie 360

Avatar utilizator
alexx22
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 02, 2008 8:15 am

Mesaj de alexx22 » Vin Mar 06, 2009 1:36 pm

QUOTE (SickneS @ Mar 6 2009, 10:14 AM) merge si cum spunea BUGHY in golul acela de langa bricheta, dar cred ca acolo poti sa tii decat unul care face detectie 360

Detectia de 360 grade se refera la laser ....

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Vin Mar 06, 2009 7:07 pm

Reflexii sau nu , iti spun ca merge . Oricum intentionez sa-l pun si eu pe bord dar prins cu un fel de " arici " , nu cu ventuze , ca sa-l pot lua mereu cand parchez masina . Pe aici e indicat .
O recomadare a politiei ( nu mai stiu unde am vazut ) era sa nu lasi urme de ventuze pe parbriz . Esti mai expus spargerilor : " Daca o fi gps-ul , detctorul, etc, in torpedo ? "

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Sâm Mar 07, 2009 4:33 pm

eu pe al meu il tin prins in ventuze de parbriz pe mijloc, in partea inferioara a parbrizului - asa scrie in cartea tehnica sa-l montez cat mai jos, cat mai aproape de bord.
nu stiu explicatia, eu initial pana sa citesc cartea, ma gandeam ca cel mai bine este sa fie montat cat mai sus, dar se pare ca este invers.
are si sistem de prindere cu " arici" de bord dar nu ma incanta ideea de a lipii ceva pe bord.
este cam riscant cu ventuzele pe parbriz din cauza hotilor care misuna prin cartier, dar asta este ma risc, cu toate ca nu-l folosesc decat in afara localitatilor, imi este cam lene sa montez ventuzele de fiecare data.
pana acum m-a scapat de multe radare, nu am luat nici o amenda de cand il am, pot spune ca mi-am recuperat investitia.

Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Dum Mar 08, 2009 10:52 am

dar ce natie/model de detectoare aveti?

Avatar utilizator
Devik aka Alex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 04, 2008 2:49 am

Mesaj de Devik aka Alex » Dum Mar 08, 2009 11:05 am

Am avut, am renuntat la el, deoarece pe unde merg eu stiu toate radarele ( cu tot cu politaiul atasat de el )
L-am luat cu 200 de lei de la prima mea intalnire (si singura pan acum ) la polivalenta si l-am dat de pomana ( matusa ).

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 22 vizitatori