Livrare Mitsubishi Lancer pe vreme de criza

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Joi Feb 26, 2009 3:51 pm

In aceeasi situaitie m-am aflat si eu. "Stai linistit dupa ce vine masina o sa te simti mai bine" , asta mi-au spus colegii de forum dupa ce m-am plans si eu asemeni tie. Citeste topicul "MCD cel mai slab dealer mitsu?" parca asa se intituleaza. Stai linistit. Asa merge treaba la ei. Si cam aceiasi poveste am primit-o si eu. Pana platesti.... dupa ce ai platit tre' sa suni tu sa ceri detalii. Masina e extraordinara. Cu adusu' e mai greu. Pana acum nu m-am lovit de probleme in service si sper nici sa n-o fac. Doar de partea cu adusu' ma plang. Mie-mi place ca atunci cand cineva iti promite ceva sa se tina de cuvant. Numai bine si asteptare usoara.

Avatar utilizator
andreicepoi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 9:08 pm

Mesaj de andreicepoi » Joi Feb 26, 2009 5:39 pm

In sfarsit azi am ridicat masina. Intr-adevar a meritat asteptarea. multumesc tuturor pentru suportul acordat zilele acestea.

Probleme intampinate (asta asa ca sa nu fie totul perfect) :

1. Nu avea bordul nou descris intr-unul din topicurile de zilele acestea, e tot cel vechi, fara ca spatiul de depozitare pentru bauturi de langa frana de mana sa aiba capac.
2. Nu avea senzorii de parcare ce am inteles ca TEORETIC trebuia sa ii aiba.

Oricum, presurile erau deja instalate (cele material textil) si astept sa ajung la TG-JIU unde se vor monta si o serie de accesorii gratis, sper printre aceste accesorii sa fie si senzorii.

Revin cu poze la jurnal de bord imediat ce imi iau aparatul foto.

In alta ordine de idei, ne vedem maine la Polivalenta. O sa fiu cel cu Lancer Dune Beige cu numere rosii de Valcea

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Joi Feb 26, 2009 11:29 pm

Felicitari,s-o stapanesti sanatos ! Da, n vdm vb pe topicul de intalniri ca su nu facem haos aici

Important e sa verifici seria de sasiu.... atata tot

Avatar utilizator
gturcanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mar 11, 2009 3:36 pm

Mesaj de gturcanu » Joi Mar 26, 2009 5:41 pm

Vedeti ce preturi de primavara la Chisinau.

www.mitsubishi-motors.md/news/news.php?n=120

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Joi Mar 26, 2009 7:38 pm

Pentru cei care asemeni mie nu stapanesc limba rusa, acelasi site, doar ca tradus:
http://translate.google.com/translate?p ... ry_state0=

Oricum preturile fratilor nostrii de peste Prut mi se pare cel putin senzationale. Chiar ma bate gandul sa-mi trag un EVO

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Vin Mar 27, 2009 10:20 am

Livrarea depinde de la dealer la dealer

procedura este cam asa: daca masina nu este pe stocul dealer-ului, se cere transport pe masina aflata la Pitesti, de acolo merge la Bucuresti la baieti la pregatire/verificare, numai dupaia ajunge la dealer. Pot aparea probleme, ca nu se gasesc transporturi de la Bucuresti la dealer(ca nu e aceeasi platforma care duce masina de la Pitesti la Bucuresti), sau ca sunt prea incarcati cu verificari, mai multe chestiuni, grija mare la ce se promite.

Avatar utilizator
the master66
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 05, 2009 7:44 pm

Mesaj de the master66 » Dum Mai 10, 2009 9:10 pm

cam aceeasi poveste si la mine maine vor fi livrati banii in contul celor de la mitsu Galati si cred ca deja tot maine ma duc si ma ratoiesc la ei sa vad cum e cu livrarea si sa vad ce promisiuni baga. pana acu am scos vopseaua metalizata gratis sa vedem daca mai scot ceva )

Avatar utilizator
numai_silviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 30, 2008 12:33 am

Mesaj de numai_silviu » Dum Mai 10, 2009 9:24 pm

ce varianta de echipare si motor astepti?

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori