Harta RO in sistemul de navigatie

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Scrie răspuns
Avatar utilizator
danliviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 20, 2008 3:18 pm

Mesaj de danliviu » Vin Ian 09, 2009 9:15 pm

sint interesat de harta ta sobolanu!dar cum facem sa o instalam pe mmcs-ul din mitsu a mea daca cheia nu merge decit la o masina???ce zici?

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Mie Ian 21, 2009 3:53 pm

QUOTE (sobolanu' @ Jan 9 2009, 08:32 PM) Am pus-o de vreo saptamana.. Ceea ce ma interesa ( Bucurestiul) e relativ OK. Pentru restul tarii ... sucks big time ! Pentru cine e interesat , am CD-ul si cheia care (prin programare) merge, cica, numai pe masina mea. Cred ca un baiat priceput cu ceva programele de spart o poate rupe. Oricum ... astept doritori!
poti sa elaborezi un pic te rog?
sucks big time? adica? cat de varza este? ce nu vede? pe unde ai fost cu ea (in provincie ma refer) si ai avut probleme cu harta?

pun astfel de intrebari aici pentru ca cei de la mCar nu au reusit sa ma lamureasca, nu a vazut niciunul harta live, nu stiu ce inseamna 10%.
vreu sa o cumpar si aveam nevoie de mai multe detalii.

in ce tara de rahat traim: vanzatorul nu stie ce vinde, iti spune sa te duci la un cumparator sa vezi despre ce e vorba:
"nu stiu domne cum este, mie imi dai baaaaaaaaniiiii, pac pac, 200 de euuuuuurrrrooooo si vezi tu dupaia daca iti place sau daca e buna"

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Mie Ian 21, 2009 3:57 pm

In ce consta acea cheie care ti-au dat-o?

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Mie Ian 21, 2009 4:02 pm

e ca un stick usb numai ca nu are mufa usb ci una de gen RCA care se infige in MMCS in partea de jos unde are o intrare de genul ala.

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Mie Ian 21, 2009 7:51 pm

QUOTE (spatciuk @ Jan 21 2009, 04:02 PM) e ca un stick usb numai ca nu are mufa usb ci una de gen RCA care se infige in MMCS in partea de jos unde are o intrare de genul ala.

Intrebam ca zicea persoana de mai sus ca se poate decoda de catre vreun programator sau cineva istetz, dar cu o astfel de intrare nu stiu cum s-ar putea face asta cu un calculator.

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Mie Ian 21, 2009 8:08 pm

ce banuiesc eu: acea cheie trebuie decodata inainte de a se folosi pentru ca se auto-sterge sau autodistruge dupa folosire sau in timpul folosirii. de aceea nu se mai poate folosi pe alta masina.
oricum ma indoiesc ca usor de facut sau ca o va face cineva prea curand...

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Mie Ian 21, 2009 11:55 pm

Daca vrei ne putem vedea undeva sa o vezi pe viu. In afara am fost pana langa Campulung, dar pe drum singura indicatie a fost o mare... dunga.Iar cheia nu cred ca s-a prajit - oamenii aia de la MCar mi-au zis ca va merge in continuare dar numai pe masina mea. De decodat sunt aproape sigur ca se poate face.

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Mie Ian 21, 2009 11:57 pm

QUOTE (sobolanu' @ Jan 21 2009, 11:55 PM) Daca vrei ne putem vedea undeva sa o vezi pe viu. In afara am fost pana langa Campulung, dar pe drum singura indicatie a fost o mare... dunga.
nu stiu daca mie imi zici sa ne vedem...
eu nu ma pricep la chestii dinastea, cracking, unlocking, etc. asa ca ne intalnim degeaba in plus eu am vazut pachetul respectiv si stiu cum arata.
merci oricum.

mda, naspa cu o dunga.

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Joi Ian 22, 2009 12:14 pm

QUOTE (sobolanu' @ Jan 21 2009, 11:55 PM) Daca vrei ne putem vedea undeva sa o vezi pe viu. In afara am fost pana langa Campulung, dar pe drum singura indicatie a fost o mare... dunga.Iar cheia nu cred ca s-a prajit - oamenii aia de la MCar mi-au zis ca va merge in continuare dar numai pe masina mea. De decodat sunt aproape sigur ca se poate face.

Fa o poza la cheie si pune-o pe site. Nu stiu cum esti asa de sigur ca se poate decoda daca dupa cum a zis spatciuk are o conexiune aiurea. Cum o conectezi la calculator fara o intrare care sa o cunoasca calculatorul, USB, Firewire, Serial, PS2...

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Joi Ian 22, 2009 1:36 pm

eu am vazut poza pe mitsubishiforum.com, nu o mai gasesc acum dar mai sap si revin daca o gasesc.

gata, uite 2 poze cu cheia si a treia poza despre unde se "infige" :
Fişiere ataşate
navi3.jpg
navi3.jpg (190.67 KiB) Vizualizat de 5271 ori
navi2.jpg
navi2.jpg (191.32 KiB) Vizualizat de 5270 ori
navi.jpg
navi.jpg (145.45 KiB) Vizualizat de 5284 ori

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 27 vizitatori