Sistem Sunet Lancer 2008

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Scrie răspuns
Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Dum Mai 10, 2009 8:32 pm

QUOTE (Dudu @ May 10 2009, 08:15 PM) music server
Asta ce e? Ceva de la instyle ?

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Lun Mai 11, 2009 10:54 am

da, e la instyle, o librarie muz cu 40 Gb de spatiu, cand bagi CD nou, ti-l inregistreaza si ramane in server de muz.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Mai 11, 2009 11:14 am

Nu toti cei 40G sunt pentru muzica. Eu am 30G dintre care vreo 23 sunt folositi pentru navigatie. Deci la cel de 40G banuiesc ca sunt cam 16-17G pentru muzica. Eu nu am reusit sa ii umplu inca pe cei 7 ai mei.

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Lun Mai 11, 2009 12:31 pm

Pai si nu e tot la fel ca si cum ai reda dupa CD, in fond doar copiaza mel respectiva....

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Lun Mai 11, 2009 1:16 pm

In weekend am comparat sistemul de sunet Rockford cu unul aftermarket pus pe un seat leon... se aude mai clar pe Lancer... dar MULT mai incet... trebuie sa fac ceva in privinta asta. In curand o sa demontez scaunul soferului sa vad ce e cu statia aceea ca nu prea gasesc nimic despre ea pe net. Are cineva detalii despre statie? poze ceva? orice ?

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Lun Mai 11, 2009 1:19 pm

Ma bucur ca a fost mai clar. Pana la urma asta ma intereseaza...nu sa-mi scol vecinii )

Sper s-o rezolvi....

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Lun Mai 11, 2009 2:35 pm

poate te ajuta cu ceva link-ul

http://www.rockfordfosgate.com/oem/lancer.asp

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Lun Mai 11, 2009 3:02 pm

tot pe motiv canu se aude tare, am vrut sa-mi mai adaug cate ceva sa se auda cum trebuie, sa nu supar pe nimeni mie imi zdrangane wooferul etc. am pus statie, am pus boxe noi mai puternice pe fata, am legat ce trebuie la statie etc dar se auzea si mai prost. baietii de la service mi-au zis ca nu se poate imbunatati pt ca din cate mi-au zis, e nevoie de prea multe filtre plus ca nu are casetofnul iesirile necesare. ma gandesc ca tipul care a umblat la masina stie despre ce e vorba (a castigat niste premii nationale pt sunet etc, tehnica). mi-a zis ca in aceeasi bani cat a costat sistemul, putea pune muz mai buna, cu tot cu lcd etc.
dupa ce am dat peste cap toate firele etc, m-am intors la sistemul initial dar cu acelasi regret. nu se aude f tare. am citit ca mai conteaza si calitatea mp3-ului. aceleasi melodii care nu se aud tare la mine, le-am incercat la masina sotiei mele, sistem complet subwoofer etc si se aude altfel, diferenta semnificativa.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Lun Mai 11, 2009 3:12 pm

@Sicknes mersi ptr link... dar nu e nimic concludent acolo

@balishag din cate am inteles eu ai schimbat statia cu cea OEM? mai tii minte daca cea OEM are ceva reglaje pe ea? sa nu ma chinui sa dau scaunul jos si sa nu pot sa umblu la nimic la statie?

p.s. intradevar conteaza calitatea mp3-ului... CD-urile audio se aud mult mai bine .. si cu vreo 15 % ( estimativ asa ) mai tare.

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Lun Mai 11, 2009 3:56 pm

@balishag din cate am inteles eu ai schimbat statia cu cea OEM? mai tii minte daca cea OEM are ceva reglaje pe ea? sa nu ma chinui sa dau scaunul jos si sa nu pot sa umblu la nimic la statie?

imi pare rau, nu mai stiu. am lasat masina acolo si am luat-o a doua zi. oricum, respectivul a facut tot ce putea, mi-e prieten. are tel inchis acum dar cand vb cu el, il intreb

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori