Intrare AUX pe Mitsubishi Lancer X

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Scrie răspuns
Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Iun 05, 2010 11:57 pm

QUOTE (allexino @ May 30 2010, 11:32 AM) Are cineva idee daca se poate monta o mufa USB sau daca e compatibil RCD-ul MP3 simplu de la Lancer 2008?


Sigur nu , dar uite alternativa mai de calitate http://www.be-loud.ro/produse/Conectare ... e__Play_2/

Avatar utilizator
tavitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 24, 2010 10:29 am

Mesaj de tavitzu » Sâm Iul 17, 2010 7:07 pm

deci vreau si eu sa montez aux-ul pe un lancer inform si nu am inteles pana la urma daca se potriveste schema lui zimbet cu ceea ce voi gasi acolo cand voi desface.Si as mai dori sa stiu de unde pot cumpara o astfel de mufa(am vazut ca cea a lui zimbet avea chestia aia patrata pe cablu).

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Sâm Iul 17, 2010 7:29 pm

deci... nu va mai chinuiti...
pozele alea erau combinate cu explicatiile de pe un forum din USA...
dupa ce scoateti sistemul cautati cu mana un fir care duce undeva in spatele locului unde ar trebuie sa fie normal aux... (cum te uiti la sistem, pe mijloc mai jos cu 15-20cm)
dupa ce trageti tare de el (are un clips, nu se rupe)... o sa vedeti 3 fire puse pe o linie... pe mijloc e minus si lateralele R si L...
improvizati cu mufelele... e de ajus orice cablu AUX... de dorit sa fie calitativ (20-30ron )...

succes!...

Avatar utilizator
tavitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 24, 2010 10:29 am

Mesaj de tavitzu » Sâm Iul 17, 2010 7:32 pm

nu cred ca e indicat sa improvizez ) da o sa desfac sa vad ce gasesc pacolo...daca face flama stiu ca trebuia sa ma duc la reprezentanta...

Avatar utilizator
tavitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 24, 2010 10:29 am

Mesaj de tavitzu » Vin Iul 23, 2010 12:57 pm

Am incercat ieri sa pun mufa aia dar am o mica problema la intrarea cablului in unitatea audio.cablurile alea au niste papuci la capat...pe care eu nu ii am...si trebe sa improvizez ceva sa fie solid si sa faca contact bine :D o sa pun eu niste poze cu ce am facut...

Avatar utilizator
tyty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 02, 2009 1:47 am

Mesaj de tyty » Vin Iul 23, 2010 4:01 pm

taie si tu cele doua fire de langa mufa si le cositoresti pe cele de la cablul audio de ele dupa care le dai cu o banda izolatoare.
nu este nici o problema deoarece nu ai curenti mari, e vorba doar de semnal audio.
incearca sa le tai cat mai de langa conector pentru a preveni eventuale distorsiuni.
partea cu jack-ul o scoti pe unul din orificiile de sub butoanele de clima.
succes!

Avatar utilizator
tavitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 24, 2010 10:29 am

Mesaj de tavitzu » Sâm Iul 24, 2010 2:06 pm

Da am resuit sa ii pun mufa aia de Aux...Dar am avut o surpriza.Firele sunt deja trase..Deci exista fire trase de la unitatea audio pana jos unde ar trebuii sa fie mufa de aux.Asadar nu e nevoie sa desfaceti bordul cum a aratat zimbet.Doar scoateti capacul acela si bagati mana iar undeva deasupra exista o mufa.tot ce trebe sa faceti este sa prindeti firele de la mufa jack la firele acelea deja existente...

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Sâm Iul 24, 2010 2:27 pm

felicitari!comparand pozele pe care le-am facut cand am desfacut unitatea audio cu pozele de pe net si eu am tras conccluzia ca firele sunt trase, dar nu eram sigur.
daca e asa cu proxima ocazie ma apuc si eu de treaba.

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Lun Iul 26, 2010 9:25 am

ce bord baieti... 3-4suruburi va sperie sa scoateti sistemul audio... eu de exemplu nu am cum ajunge la acel cablu fara a scoate sistemul audio... nu dati cu piciorul in mine ...

Avatar utilizator
tavitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 24, 2010 10:29 am

Mesaj de tavitzu » Dum Aug 01, 2010 10:46 pm

cuuum sa dam cu piciorul in tine?Daca nu vedeam pozele facute de tine o duceam la aia de la mitsubishi sa imi puna mf.Noroc ca am vazut cum ai pus tu...Doar ziceam si noi ca poaaaate la unele modele nu mai e nevoie sa desurubam alea 3 suruburi :D

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 29 vizitatori