Inlocuire Amortizoare Fata

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
x300xrkh
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 17, 2011 1:46 pm

Mesaj de x300xrkh » Mar Iul 17, 2018 5:30 pm

Salutare, trebuie sa schim si eu amortizoarele pe fata la un Mitsubishi Lancer 2011 si m am dus la cateva service-uri care tot imi zic ca pt modelul asta , serie sasiu se gasesc doar pe original, care costa destul de mult. Imi puteti spune si mie daca se gasesc ceva amortizoare aftermarket ? Am gasit pe E -piesa dupa specificatiile masinii dar cand am sunat sa intreb au zis ca pt seria de sasiu sunt doar pe original.... nu mai inteleg nimic. Multumesc anticipat

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Mar Iul 17, 2018 8:18 pm


Avatar utilizator
SBQ
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 04, 2010 12:01 pm

Mesaj de SBQ » Vin Iul 20, 2018 1:54 pm

Sunt mai multi fabricanti care fac amortizoare pentru lancer x(kyb,monroe sau bilstein)
Din fabrica vine cu kyb ... eu am montat bilstein b4.

Avatar utilizator
candrei92
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 06, 2017 9:50 pm
Contact:

Mesaj de candrei92 » Sâm Iul 21, 2018 4:48 pm

Eu am un Lancer din 2009 si am schimbat acum o luna amortizoarele pe fata si am pus KYB sunt multumit momentan de ele. Urmeaza sa le schimb si pe spate si tot KYB am sa pun.

Avatar utilizator
x300xrkh
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 17, 2011 1:46 pm

Mesaj de x300xrkh » Mar Iul 24, 2018 10:59 am

Am vazut si eu ca fac mai multi fabricanti dar cand am sunat si am intrebat, exemplu pe epiesa.ro cand selectezi dupa datele masinii apar diferiti producatori de amortiozoare, iar cand am sunat mi au zis ca nu au decat pe original . NU mai inteleg nimic /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> ma puteti lamuri si pe mine. multumesc

Avatar utilizator
spinner
EVO II
Mesaje: 56
Membru din: Joi Aug 27, 2015 5:44 pm

Mesaj de spinner » Mar Iul 24, 2018 11:19 am

QUOTE (x300xrkh @ Jul 24 2018, 10:59 AM) Am vazut si eu ca fac mai multi fabricanti dar cand am sunat si am intrebat, exemplu pe epiesa.ro cand selectezi dupa datele masinii apar diferiti producatori de amortiozoare, iar cand am sunat mi au zis ca nu au decat pe original . NU mai inteleg nimic /smile.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smile.gif" /> ma puteti lamuri si pe mine. multumesc

nu cred ca iti poate explica cineva de ce aia de la epiesa.ro sunt prosti /biggrin.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="biggrin.gif" />

In alta ordine de idei, vezi catalogul KYB, gasesti acolo codul de piesa si comanzi KYB sau altceva echivalent.
His: Outlander MK3, 2.2 DI-D
Hers: ASX MK2, 1.6 DI-D

Ex: Lancer X, 1.6, 2011

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mar Iul 24, 2018 4:27 pm

Am luat eu acum un an de pe e-piesa amortizoare fata KYB pentru lancer 1.6 117CP cu roti pe 16" la pretul de ~280ron/buc. Cele de pe masina erau OE si scria MITSUBISHI si KYB pe ele.
Daca am retinut bine, codul pentru modelul cu roti pe 18" e diferit dar nustiu daca fizic exista diferente la amortizoare. In catalogul KYB poti vedea codul exact pt tipul tau de masina, eu asa am verificat.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 29 vizitatori