Sfat Piese Aftermarket

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
eugenuu
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mie Oct 12, 2016 8:40 am

Mesaj de eugenuu » Dum Iul 09, 2017 1:27 pm

Si eu tot Lemforder am pus bieletele antirului. M am uitat la service la bratul original si nu am vazut nici un insemn nimic din pacate, si cel original de l am schimbat pe dreapta nu l mai am. Am inlocuit tot bratul pentru ca si cei de la reprezentanta mi au recomandat aceelasi lucru, adica, mi au zis ca daca inlocuiesc doar pivotul dupa putin timp iar o sa prinda joc in el, aceelasi lucru mi a zis si mecanicul meu. Am fost ieri pana la Sinaia si pe la Castelul Peles sa testez daca se mai aude ceva pe piatra aia cubica, nimic este cuvantul nu se mai troncane nimic . Acum sper sa tina piesele astea de la Yamato mai mult decat a tinut Lemforder(pivot + brat).

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Dum Iul 09, 2017 4:57 pm

Pivotul respectiv e practic o articulatie sferica. Avea joc in articulatie sau juca pivotul in locasul in care sta presat/fixat in brat?
Cati km te-au tinut bieletele originale si de cat timp/km ai instalat bieletele Lemforder?

Stie cineva sa zica ce firma fabrica bratele originale de lancer?

Avatar utilizator
eugenuu
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mie Oct 12, 2016 8:40 am

Mesaj de eugenuu » Dum Iul 09, 2017 5:07 pm

Avea joc sus jos (exact cand se auzea clancanitul respectiv) si stanga dreapta. Bieletele erau originale ale masinii,adică din 2008 si le am schimbat anul asta cu Lemforder. La începutul anului le am schimbat . 11.03.2017 la 118.000km.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori