Parbriz atermic Lancer = Nema detector

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Lun Iul 14, 2008 12:26 pm

N-am avut timp sa va supun atentiei o astfel de problema...
Deci, detectorul e mut. Nu zice nimic, nici la usi de benzinarii sau banci.
La baza parbrizului l-as pune insa asta inseamna 0 (zero) detectie din spate. Sus la zona cu puncticele de la oglinda nu se lipesc ventuzele

So, practic, un detector normal nu prea mere...
Stiti voi alt detector normal care sa functioneze prin parbrizul atermic al Lancerului? Parca n-as vrea sa iau de ala in bara, desi, ca ultima solutie, voi face asa ceva...

PS: Va rog, fara raspunsuri inteligente de genul "tine o bancnota in talon", pune folie pe numar sau altele de astea... Strict la subiect.
Multumesc.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Iul 14, 2008 1:00 pm

Eu am Beltronics 955 si l-am pus sub oglinda retrovizoare. Diseara o sa pun si niste poze daca e nevoie. Sunt foarte multumit de cum functioneaza si m-a scapat de multe radare.

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Lun Iul 14, 2008 1:07 pm

Salut Appple,

Eu folosesc un Beltronics 955 si merge... chiar foarte bine... il tin cam la 1/3 din inaltimea parbrizului.
Deseara pun niste poze sa vezi ce si cum...
Sambata pe A2 m-a "plictisit" cu alarmare cale de vreo 5 km (in conditiile in care el este garantat pentru raza de detectie de 1850 m) pana sa-i intalnesc pe baietii care se jucau cu radarul....

Si tot atunci a raspuns promt la provocarea unui "veiozar", mi-a dat timp sa franez si sa scap de amenda, nu ca as fi mers prea tare - cam cu 15 km peste cei 100 legali pe un european, dupa iesirea de pe autostrada

Functia de detectare benzinarii, banci si alte alea e intacta. La fel si detectia radarelor fixe.

Incearca unul de asta sau seriile mai mari, care au si raza de detectie marita.

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Lun Iul 14, 2008 1:09 pm

QUOTE (DeBogdan)Salut appple,

Eu folosesc un Beltronics 955 si merge... chiar foarte bine...
Sambata pe A2 m-a "plictisit" cu alarmare cale de vreo 5 km (in conditiile in care el este garantat pentru raza de detectie de 1850 m) pana sa-i intalnesc pe baietii care se jucau cu radarul....

Si tot atunci a raspuns promt la provocarea unui "veiozar", mi-a dat timp sa franez si sa scap de amenda, nu ca as fi mers prea tare - cam cu 15 km peste cei 100 legali pe un european, dupa iesirea de pe autostrada

Functia de detectare benzinarii, banci si alte alea e intacta. La fel si detectia radarelor fixe.

Incearca unul de asta sau seriile mai mari, care au si raza de detectie marita.
Ok, o sa incerc un Beltronics 955 daca il tot laudati atat...

Avatar utilizator
alexx22
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 02, 2008 8:15 am

Mesaj de alexx22 » Lun Iul 14, 2008 4:32 pm

eu am valentine 1 si merge perfect ...si lancer -ul meu sigur nu are parbriz atermic ....cred ca niciun model nu are ...

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Lun Iul 14, 2008 5:19 pm

@alexx22
intrebat la dealer, probat cu detectorul actual. Pe alta masina, urla detectorul ca toti dracii, la mine in masina nimic.
Intrebat la dealer, raspuns: parbrizul e atermic.

E adevarat, nu ma laud cu cine stie ce detector, insa era un Cobra de varf anul trecut cand l-am luat, care si-a facut foarte bine treaba. Aveam detectie si de la 1 km jumate.
Acum insa canci.

Cred ca m-am hotarat pe Beltronics PRO RX65. O sa il probez si daca nu si nu, voi lua din acela cu senzor in bara.

Avatar utilizator
decebal12345
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 14, 2008 5:31 pm

Mesaj de decebal12345 » Lun Iul 14, 2008 5:58 pm

Din punctul meu de vedere, legat strict de detectoarele de care s-a vorbit aici, V1 e cel mai bun. Nu stiu daca se merita sa dai diferenta de bani pentru un RX65. 955 este foarte bun, dar are un inconvenient din cite imi amintesc: nu are benzi selectabile.

Si la mine merge detectorul fara probleme. Il tin sub oglinda.

Nu cred ca Lancerul are parbriz atermic. Nu-mi amintesc sa fi citit asa ceva in cartea tehnica.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Iul 14, 2008 6:33 pm

Scrie!
Dar nu atermic ci atomic.
Este primul parbriz atomic pe o masina de serie.
Pana acum doar masinile pentru armata aveau asemenea parbrize.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Lun Iul 14, 2008 7:50 pm

Io am auzit ca are parbriz atehnic si ca d-aia nu merg detectoarele prin el.

Avatar utilizator
viperu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 03, 2008 11:45 am

Mesaj de viperu » Lun Iul 14, 2008 10:21 pm

deobicei si parbrizele atermice au o zona unde se pot monta dispozitivele pentru circulare pe autostrada, etc...

aceasta zona este deobicei in spatele oglinzii retrovizoare.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori