Parbriz atermic Lancer = Nema detector

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Dum Mar 22, 2009 8:18 am

uite Yupiteru are un suport interesant pt geam sus... site-ul: antiradare.ro

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Dum Mar 22, 2009 9:24 pm

eu am un cobra 9740. il tin montat la baza parbrizului pe centru, prins in ventuze si sprijinit de bord si nu am problemem cu el.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Dum Mar 22, 2009 9:52 pm

Nu va faceti probleme, parbrizul la Lancer nu este atermic. Detectorul merge montat in orice zona. Eu recomand pozitia pe bord, usor spre partea dreapta in zona in care se termina stergatorul stanga. Pe bord este avantajata detectia din spate; cu cat acesta e mai sus pe parbriz detectia din spate va fi mai redusa. Oricum de obicei daca ajunge sa iti bipaie din spate si ai viteza, esti luat.

Avatar utilizator
cristiandvd
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 12, 2010 2:41 pm

Mesaj de cristiandvd » Lun Apr 12, 2010 5:53 pm

Stiu ca nu s-a mai discutat demult pe tema asta, dar am sa dau totusi un reply. M-am ocupat cu vanzarea de detectoare de radar Beltronics, si in cazul Parbrizului antireflex cu protectie solara (atermic cum am vazut ca i se spune p`aici) nici un detector de radar nu functioneaza. Parbrizele de tipul asta au o reflexie mov in momentul in care te uiti din fata la ele.
Am sa atasez si o poza in care se vede exact cum arata un parbriz antireflex.
Fişiere ataşate
Image071_001.jpg
Image071_001.jpg (141.45 KiB) Vizualizat de 4909 ori

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Lun Apr 12, 2010 10:52 pm

Au si acestea o zona in care se monteaza detectorul de radar... Zona nu este speciala pentru detectorul de radar ci pentru nu stiu ce roviniete sau rca-uri cu cip.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori