Navigatie Android Pentru Lancer 2010 - Ce/cum/de Unde/cat

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
AvionarU
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Mie Apr 21, 2010 12:47 am

Re: Navigatie Android Pentru Lancer 2010 - Ce/cum/de Unde/cat

Mesaj de AvionarU » Mie Oct 24, 2018 4:34 pm

Update dupa 2 ani si sute de ore de functionare: Unitatea se comporta impecabil in continuare, impreuna cu modemul de net de la VF. Ecranul, contactele, plasticul, componentele interioare sunt la fel ca in prima zi, nu mi s-a degradat nimic.

Pentru cresterea vitezei de operare de cateva ori la cei cu 1GB RAM, dezactivati serviciile google (Apps > disable > Google Framework, GooglePlay, etc). Pierdeti login-ul cu contul google in diverse servicii, dar ramane cel de facebook si cele cu user si parola. Se poate instala MicroG pentru a inlocui chestiile de la google, care consuma cel mai mult din memorie.

CSorin
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mar Ian 22, 2019 10:28 pm
Contact:

Re: Navigatie Android Pentru Lancer 2010 - Ce/cum/de Unde/cat

Mesaj de CSorin » Mie Ian 23, 2019 2:57 pm

AvionarU scrie:
Mie Oct 24, 2018 4:34 pm
Update dupa 2 ani si sute de ore de functionare: Unitatea se comporta impecabil in continuare, impreuna cu modemul de net de la VF. Ecranul, contactele, plasticul, componentele interioare sunt la fel ca in prima zi, nu mi s-a degradat nimic.

Pentru cresterea vitezei de operare de cateva ori la cei cu 1GB RAM, dezactivati serviciile google (Apps > disable > Google Framework, GooglePlay, etc). Pierdeti login-ul cu contul google in diverse servicii, dar ramane cel de facebook si cele cu user si parola. Se poate instala MicroG pentru a inlocui chestiile de la google, care consuma cel mai mult din memorie.
Salutare, sunt nou pe forum si am citit articolul tau pentru a-mi face o idee, am observat ca mai nou se gasesc navi cu 2 gb ram si chiar 4 gb ram, au avansat cu timpul...
Poti sa-mi recomanzi cateva navi de calitate la ora actuala ?
Peste o luna ma intors din voiaj si planuiesc sa cumpar un Lancer Ralliart, sper sa gasesc un model cat mai bun pe alb.
Am vazut ca majoritatea celor care vand Lancer n-au navi si mi se pare foarte folositoare...

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori