Problemele masinii lui goldeye 3002

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Joi Iul 17, 2008 4:05 pm

Lav, faptul ca goldeye si-a luat lancer il pune pe aceeasi "pozitie" ca toti ceilalti posesori de Mitsubishi si anume aceea de "fan".
Nu merita sa fie "atentionat" deoarece datorita neplacerilor pe care le-a avut cu masina din start... nu prea a reusit sa impartaseasca din entuziasmul si bucuria specifice noilor posesori...macar cat e masina noua....
Legat de "lumea care "se da pe-aci pe net" sunt cam "fani" mitsubishi" asta e valabila intr-o oarecare masura...cred ca stii la ce ma refer.
Si fanii pot fi de mai multe feluri, multi insa sunt temporari...maine daca scoate nu stiu ce marca un model, si mai tdi, si mai mistoc, cu doua navi eventual, etc. ... o sa se umple Vitanul de lancere.

Foarte posibil ca datorita folclorului nostru local "japonezele e cele mai fiabile masini", goldeye sa fi avut asteptari prea mari de la masina. )
Iti dai seama ca daca isi lua toyota despre care se spune ca cea mai fiabila atunci dezamagirea ar fi fost si mai mare.

Una peste alta are dreptate sa fie nemultumit, si nu atat datorita problemei aparute la masina sa noua, cat mai ales datorita prestatiei/eficientei service-ului.
E cam greu sa ne punem in pielea altuia, dar sa ne imagineam ca asteptam nerabdatori o masina si dupa ce vine sa inceapa problemele.

Probleme au toate, asta e...ieftineala, profit, concurenta, erori!
Marcile japoneze incep sa se identifice cu cele europene, atat din punct de vedere al calitatii cat si al tehnologiilor, motorizarilor, designului.
Nu toate, doar cele din care nu a mai ramas decat sigla din ce au fost odata si care incep sa-si piarda din identitate.

Multa bafta!
Ca e nevoie...

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Vin Iul 18, 2008 1:46 pm

Goldeneye,

Daca problema s-a acutizat, e posibil sa fie mai usor de diagnosticat si implicit de eliminat. Evident ca nu se poate face nici o reparatie daca nu ajungi pe la service.

Avatar utilizator
goldeye3002
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 29, 2008 9:57 pm

Mesaj de goldeye3002 » Vin Iul 18, 2008 7:49 pm

Ce ma enerveaza cel mai mult e nesimtirea celor de la service. Cunosc foarte bine problema, am inregistrat sunetul, am mers cu laptopul si i-am pus sa asculte, le-am indicat locul de unde vine, au constatat ca are joc caseta dar tot nu vor sa ia masuri. Ba ca vor sa se mai uite si la planetare, ba la nush ce, ma trezesc dracu ca strica ceva pe acolo si ma lasa fara masina o perioada buna. Oricum deja se vad urme de dalta pe caseta de directie(cica asa se strange: cu ciocanul si daltadorn) si inauntru pe surubul care tine in loc acea masca-pe unde iasa coloana de directie spre caseta- si sincer nu imi convine niciuna din astea si cand o sa am timp sa ma cert cu ei voi face din nou reclamatie la bucuresti si poate se ajunge si la avocati,cine stie,nimic nu ma mai mira.
Daca cineva de la service-ul din Cluj Inter-Auto va citi ce este pe aici ii urez viata lunga si sanatate, binenteles cu ghilimelele de rigoare

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Vin Iul 18, 2008 8:04 pm

goldeye, scuza-ma, da' tu esti exact ca-n bancul cu evreul care odata ajuns in Rai ii spune lui Dumnezeu: "Domane, 60 de ani m-am rugat la tine sa castig si eu la lotot, si Tu nimic...". La care Dumnezeu ii raspunde: "Da' nu crezi ca trebuia sa si joci la loto ca sa castigi?". Stai cu masina la tine, n-o duci la service, si te plingi ca nu ti se rezolva problema.

Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Vin Iul 18, 2008 9:49 pm

Am si eu o intrebare pentru tine. De ce nu te duci la un service in Ungaria? Pentru mine, din Bucuresti, e cam greu sa fac o deplasare de sute de km pana intr-un service civilizat din vest, dar pentru tine e relativ usor. In cazul tau e clar ca asta e o problema unica, neintalnita la nimeni pana acum. Poate ai bafta si aia din Ungaria s-au mai lovit de asa ceva. Crede-ma ca si eu injur serviceul dar atunci cand stiu ca s-au mai lovit de problema pe care o am eu si dau dovada de rautate nedorind sa repare. Eu in locul tau as amana concediul si as duce masina la reparat. Sa nu ai surpriza sa ramai cu ea in pana in perioada concediului si sa faci atac de panica prin locuri straine.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Lun Feb 16, 2009 11:59 am

Goldeye, s-a rezolvat problema? Daca da, de la ce era?

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 43 vizitatori