Problema Turometru Colt

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
emyz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 20, 2014 8:06 pm

Mesaj de emyz » Joi Noi 26, 2015 10:22 pm

Salut!
Sunt fericitul posesor (de fapt nu foarte fericit in seara asta) al unui Colt din 2011 si am o mica problema, ieri am observat ca am capacul acela din plastic transparent care vine in fata ceasurilor de bord crapat in 3 locuri. Nu stiu cum s-a crapat el nu suferind nici un fel de soc, nici o lovitura, fortare etc., in fine, nu asta e problema. Ca sa vad ce s-a intamplat am scos ceasurile de bord (3 suruburi si o mufa), am dat jos acel capac, 4 din 8 cleme erau rupte si toata partea de jos crapata. Ma rog, dupa remontare capacului si a ceasurilor in bord am o mica problema care ma ingrijoreaza: LA PUNEREA CONTACTULUI ACUL DE LA TUROMETRU TREMURA UN PIC (urca si coboara f rapid o jumatate de cm), la fel si mediat dupa oprirea motorului(se aude si un click de fundal). Motorul merge la fel, vitezometrul la fel nu sunt alte simtpome decat acest tremurat rapid al acului de turometru.
I s-a mai intamplat cuiva? Ma puteti ajuta cu un sfat? Masina e in garantie dar sunt sigur ca daca ma duc vor zice ca e din vina utilizatorului (mai ales ca am capacul acela crapat, ca sa nu mai pomenesc ca l-am si demontat cu toate ca nu vad ce as fi putut face avand in vedere ca am descfacut doar 3 suruburi si o mufa).

Multumesc anticipat oricarui user imi raspunde!
Fişiere ataşate
poza_1.JPG
poza_1.JPG (109.86 KiB) Vizualizat de 4894 ori

Avatar utilizator
emyz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 20, 2014 8:06 pm

Mesaj de emyz » Vin Noi 27, 2015 2:56 pm

Nimeni?Nimic? Nici o sugestie?

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 23 vizitatori