Eleron,jante,comenzi

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
futerman
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 30, 2015 11:42 am
Contact:

Mesaj de futerman » Dum Aug 30, 2015 12:26 pm

Buna ziua. Vreau sa imi cumpar un lancer din 2009, 1.5 benzina. Nu are tot ce vreau pe el, insa pretul e bun, asa ca ma gandeam sa il cumpar si sa ii pun eu apoi comenzi pe volan si sa il imbrac in piele, sa ii imbrac schimbatorul in piele. Vreau sa ii pun si niste jante, pt ca acum are capace. Si ar mai fi nevoie si de un eleron.
A facut cineva treaba cu comenzile pe volan? e ok sa iti pui, sau apar probleme?
Spuneti-mi, va rog, daca stiti cam cat m-ar costa sa ii pun tot ce vreau. Sa stiu daca se merita sa il iau pe asta sau sa ma uit la unul ce le are deja..

Ah, si daca stiti ceva de jantele vandute de emag, sunt ok?

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Dum Aug 30, 2015 3:07 pm

Salve. 1.5-ul benzinar nu poate avea cruise control. Restul "bazaconiilor" se pot pune fara probleme si la bani "subtiri".

Jantele ti le cumperi de unde vrei, insa eu mi-as lua numai de la "unii" ce ofera si montare+echilibrare.

Avatar utilizator
GeorgeD
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mai 03, 2012 12:08 am

Mesaj de GeorgeD » Lun Aug 31, 2015 10:02 am

Salut
Dupa parerea mea,ar trebui schimbat softul masinii cu unul de alt 1.5 care are din fabrica cruise.
Apoi poti cauta volan compatibil cu airmagul tau si ar trebui sa merga. cablajele ar trebui sa fie acolo deja.
Daca reusesti,da-mi de veste.Acelasi lucru ma intereseaza si pe mine


Numai bine

Avatar utilizator
m_mosu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 06, 2010 3:11 pm

Mesaj de m_mosu » Dum Sep 06, 2015 10:42 am

Eu am un 1.5 cu comenzi radio pe volan, sunt chiar utile. cam multa bataie de cap daca vrei toate comenzile pe volan cala varianta de top,probabil ca cel mai simplu e sa gasesti atunci un volan deja ”utilat”. Cred ca te complici destul de mult sa faci ceea ce ar fi trebuit sa fie facut din fabrica. daca masina e ok, cunosti istoricul si nu sunt probleme ia-o si vezi tu ce poti face. schimbatorul meu a fost din piele, l-am refacut dupa vreo 2 ani ca maciulia se deteriorase, la fel si cotiera am imbracat-o in piele. eleron gasesti pe olx, il vopsesti si se monteaza foarte usor. jante gasesti destule chiar pe forum, era un coleg care vindea si de iarna si de vara,daca nu, exact cum zicea volint or noi de la cineva gen autosoft care le poate si monta si echilibra, CU GARANTIE,sau, daca cumperi de la persoana fizica, il iei si mergi la autosoft si platesti sa ti le verifice ,asa esti 100% asigurat ca nu cumperi niste petarde care au forma de ou. Nu te sfatuiesc sa le verifici la vulcanizarea de la coltul strazii si nici sa le indrepti pe acolo daca sunt strambe dar pretul e ok. Daca te intereseaza sa faci modificari, si esti de prin Bucuresti sau imprejurimi te astept la ”o vizionare” nu prea mai e nimic stock pe a mea si tot timpul gasesti cate ceva de modificat, bani si timp sa fie.

Avatar utilizator
futerman
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 30, 2015 11:42 am
Contact:

Mesaj de futerman » Sâm Sep 12, 2015 5:33 pm

am inteles, mersi

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori