Bara Fata Mitsubishi Lancer 2011

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
sorina
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 08, 2014 9:58 pm

Mesaj de sorina » Vin Mar 20, 2015 10:43 am

Salut,
am un lancer 1.8 did - 150 cai, 5 usi, de 2 ani de zile. In dimineata asta am facut prima "bucurie" in sensul ca am indoit bara fata dupa ce am intrat ca desteptul in masina din fata mea.
As dori sa stiu daca se poate schimba bara fata cu care a venit masina cu una de ralliart. Citisem un articol ca singura diferenta de ordin estetic intre noul lancer si ralliart ar fi capota si bara fata.

Daca nu se potriveste imi puteti recomanda ceva asemanator sau sa raman la acelasi tip de bara care exista pe masina?
multumesc anticipat


http://s21.postimg.org/js7qx67gn/IMG_1477_2.jpg
http://s7.postimg.org/k41io8skr/IMG_1480.jpg

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Vin Mar 20, 2015 11:40 am

Bara fata de rally art se potriveste perfect insa trebuie sa cumperi toate ornamentele de pe ea ca astea de pe bara veche nu se potrivesc (proiectoare, grile, scut plastic, ornament cromat) si costa ceva.

Avatar utilizator
Scottishman
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Dec 07, 2014 4:51 pm

Mesaj de Scottishman » Vin Mar 20, 2015 8:45 pm

Din pozele tale, sunt convins ca bara se poate remedia perfect la cald. Nu o schimba, un meserias o rezolva cu pistol cu aer cald, o poate "trage" perfect, mai ales ca nu e crapata, din cate observ. Daca sare vopseaua, o vopsesti si tot iesi cu mult mai ieftin decat sa cumperi bara toata.
Ai avut noroc ca nu ai atins capota.

Avatar utilizator
sorina
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 08, 2014 9:58 pm

Mesaj de sorina » Sâm Mar 21, 2015 9:12 pm

QUOTE (Scottishman @ Mar 20 2015, 08:45 PM) Din pozele tale, sunt convins ca bara se poate remedia perfect la cald. Nu o schimba, un meserias o rezolva cu pistol cu aer cald, o poate "trage" perfect, mai ales ca nu e crapata, din cate observ. Daca sare vopseaua, o vopsesti si tot iesi cu mult mai ieftin decat sa cumperi bara toata.
Ai avut noroc ca nu ai atins capota.

Si eu am rasuflat usurat cand am vazut ca numa bara este indoita.
Multumesc pentru sfat, voi cauta pe cineva care sa faca operatia.

Avatar utilizator
mikael
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 04, 2010 12:48 pm

Mesaj de mikael » Dum Mar 22, 2015 6:38 am

Salut,

Vezi ca este pe 4 tuning un filmule? - cum sa scapi de acel spoiler înfundat f?r? sa pl?te?ti milioane.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 26 vizitatori