Capace Ornamente Plafon

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Bozgoru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 04, 2008 2:37 am

Mesaj de Bozgoru » Dum Feb 22, 2015 11:49 am

Salutare,

Datorita faptului ca doar ne aflam in Romania, un bun concetateam cu Lancer s-a gandit ca daca el a fost un dobitoc si si-a pierdut doua capace (stanga - dreapta) sa aibe dreptul sa m-i le fure mie... in sfarsit problema este alta, problema e ca o singura bucatica daia de plastic de 7 cm... costa 56 RON la reprezentanta. si chiar nu ma lasa sufletul sa dau pe 2 bucatele de plastic un asemenea pret.

Aveti careva cumva printr-o minune niste capacele din acestea de vanzare? Sau stiti unde as putea sa ma duc sa gasesc la un pret mai acceptabil aceste capacele?


Va multumesc anticipat


Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Dum Feb 22, 2015 1:00 pm

si eu am una lipsa, totusi a mea cred ca este de la vant.
eu am sunat la dezmembrari si nu le vand decat cu sine cu tot 100 euro sina deci in total 200 euro ambele sine.
am incercat sa caut pe ebay dar nu stiu ce sa caut.
daca afli ceva da-mi si mie un semn.

Avatar utilizator
Bozgoru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 04, 2008 2:37 am

Mesaj de Bozgoru » Dum Feb 22, 2015 3:56 pm

QUOTE (nini @ Feb 22 2015, 01:00 PM) si eu am una lipsa, totusi a mea cred ca este de la vant.
eu am sunat la dezmembrari si nu le vand decat cu sine cu tot 100 euro sina deci in total 200 euro ambele sine.
am incercat sa caut pe ebay dar nu stiu ce sa caut.
daca afli ceva da-mi si mie un semn.

desigur.. daca o sa gasesc in alta parte si nu la reprezentanta o sa te anunt!

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Dum Feb 22, 2015 4:14 pm

E grea povestea cu astea

Spor la cumparaturi.

Teoretic e rezolvata beleaua deci inchidem?

Avatar utilizator
Scottishman
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Dec 07, 2014 4:51 pm

Mesaj de Scottishman » Dum Feb 22, 2015 7:22 pm

Ce ii spui tu e clipsul de prindere al sinei de plafon....
Bozgorului ii trebuie asta : http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-MITSU ... 1518937343

.............care tot in jur de 56 de lei ajunge per bucata.

Avatar utilizator
mikael
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 04, 2010 12:48 pm

Mesaj de mikael » Lun Feb 23, 2015 6:53 am

Salut,

Am avut si eu problema asta, le-am comandat la un magazin de piese auto la pre?ul de 40 Ron bucata.
Magazinul este in Bucuresti, zona Eroii Revolu?iei.

Avatar utilizator
amp marian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 15, 2010 4:59 pm

Mesaj de amp marian » Lun Feb 23, 2015 3:10 pm

Dupa ce am pierdut 3 buc sau daca lea luat cineva nu stiu , la mine sunt lipite cu silicon si nu mai am probleme de 3 ani

Avatar utilizator
rogereanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 22, 2015 5:44 am

Mesaj de rogereanu » Mar Ian 12, 2016 12:10 am

mie tocmai mi a sarit o bara intreaga, cu tot cu capace evident pe autostrada. nestiind cat costa la reprezentanta, am sunat si mi au spus ca sunt doar 650 ron BUCATA ..cu tot cu capacele. imediat am scos o si pe cealalta si nu ma deranjeaza deloc ca nu mai sunt daca reusesc sa gasesc la dezmembrari ceva ar fi super..dar chiar si asa, imi trebuie clipsurile alea de care se monteaza bara pe plafon sa nu fie rupte. ce ciudat, cand iti lipseste doar un capac iti sta pe cap, dar cand iti lipsesc ambele ornamente de plafon ..parca nu mai e asa rau

Avatar utilizator
rogereanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 22, 2015 5:44 am

Mesaj de rogereanu » Mar Ian 12, 2016 12:15 am

o solutie foarte practica si mult mai ieftina ..si nu mai stai nici cu gandul la capacele http://www.ebay.co.uk/itm/MITSUBISHI-CA ... YviqFHCXhQ

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori