Muzica Prin Bluetouth

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
Maximusdm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 31, 2009 1:39 pm

Mesaj de Maximusdm » Mie Dec 03, 2014 12:43 pm

Salut,

A reusit cineva sa lege telefonul la systemul audio? Nu ma refer sa poti sa primesti telefoane ci sa poti sa pui muzica prin telefon pe masina.


Avatar utilizator
uly_acdc
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 04, 2008 9:04 pm

Mesaj de uly_acdc » Vin Dec 05, 2014 10:19 am

Poti sa verifici cu telefonul conectat pentru apeluri: daca vezi Bluetooth ca sursa pentru muzica - dai play pe telefon (mp3, youtube, orice) daca merge, ar tb sa il auzi in sistemul masinii.
Pe Outlander am MMCS (varianta cu SD cu nu cu Harddisk) si pe asta merge - pot sa ascult orice de pe telefon (Mp3, youtube, radion on-line etc).

Am senzatia ca mergea si pe Lancer (am avut varianta Intense), insa nu sunt sigur.

Avatar utilizator
Maximusdm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 31, 2009 1:39 pm

Mesaj de Maximusdm » Mar Dec 09, 2014 4:15 pm

Merge doar daca radio suporta protocol Ad2p. La mine nu merge ca am model 2008.
Dar l-am facut din cablu aux, tutorialul de aici e bun.

Avatar utilizator
rep
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 17, 2008 1:59 pm

Mesaj de rep » Mar Dec 09, 2014 7:33 pm

Am lancer model 2011 si functioneaza muzica prin bluetooth. CD Playerul e virgin

Avatar utilizator
Nashu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 01, 2008 1:06 am

Mesaj de Nashu » Dum Mai 24, 2015 11:17 am

Am reusit eu tot pe 2008, nu mai stiu ce setare am facut din telefon sa o fac ca si player dar sa stii ca nu merita, se aude oribil.
Versiunea sau modelul de bluetooth care a fost pus pe masina a fost ales numai pentru hands free, nu si pentru calitate, claritate, eu zic sa nu incerci ca o sa fi dezamagit, pentru ca ce vorbesti cu unu cu altul poate ti se pare ok, zici ca e de la apel/telefon dar nu e asa, pur si simplu atat poate modulul de bluetooth.

Avatar utilizator
Vladutz`
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 10, 2009 8:30 pm

Mesaj de Vladutz` » Lun Feb 08, 2016 12:51 am

Eu incerc sa i dau de cap dar nu gasesc decat ceva destul de complicat pentru mine... am cumparat 2 modele de navi E-02 si E-05 si la niciuna nu merge Bluetooh`ul pt telefon,sa nu mai zic de Bluetooth audio care mi ar placea sa l am si eu.... va rog frumos,daca a reusit cineva sa faca aceste modificari, sa ma contacteze printr un PM. multumesc anticipat.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori