Clopotei/bataie Punte Spate

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
meister_raul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 10, 2011 10:49 pm

Mesaj de meister_raul » Mie Apr 16, 2014 10:46 am

Salut, detin un Mitsubishi Lancer 2.0 Di-D 2008, am aproximativ 94.000 km si de cand am pus jantele de aliaj (18 inch, cu care vine masina) se aude o bataie la rotile din spate, un frecus puternic cand iau un viraj mai strans la o viteza mai mica. Plus ca de ceva timp se aud ca niste clopotei, tot la rotile din spate, am o banuiala ca ar fi de la scutul de langa discul de frana. Nu prea am avut timp sa ma duc la un service, intentionez sa fac o verificare la un service din Iasi (astept recomandari). Va cer parerea voastra, avetii idee ce poate fi in neregula? ati intampinat problema asta?

Avatar utilizator
meister_raul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 10, 2011 10:49 pm

Mesaj de meister_raul » Vin Apr 18, 2014 11:43 am

Cam pustiu forum-ul asta...

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Vin Apr 18, 2014 12:44 pm

Pai ar putea sa fie multe chestii, din 2 randuri nu iti poate face nimeni diagnostic.

zici ca problemele au inceput de cand ai montat rotile de 18, primul pas ar fi sa revii la 16 si sa vezi cum se comporta. Apoi inspecteaza scutul discului pe care-l banuiesti, culisantii etrierilor si placutele de frana (vezi sa fie montate corect, cu toate clemele si accesoriile de montare).

Avatar utilizator
meister_raul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 10, 2011 10:49 pm

Mesaj de meister_raul » Mar Iun 10, 2014 10:29 am

Am fost la o verificare la Mitsubishi si mi-au spus ca sunt uzate placutele de frana si probabil are un senzor acustic de face asa

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 28 vizitatori