Problema Inchidere Telecomanda

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
meister_raul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 10, 2011 10:49 pm

Mesaj de meister_raul » Sâm Mar 01, 2014 10:38 am

Salut, am un lancer 2008 di-d si de ceva timp a inceput sa-mi faca figuri la comanda de inchidere/deschidere din cheie. Am constatat ca bateria de la telecomanda e descarcata si trebuie schimbata insa nu am gasit in comert nimic, asa ca am hotarat sa o pun pe cea de la telecomanda de rezerva. Totul bine cateva zile pana cand a inceput sa faca figuri, nu se inchide daca ii dau comanda, eventual se descuie daca e incuiata. Beculetul rosu la telecomanda se aprinde cand ii dau comanda. Sugestii?

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Lun Mar 03, 2014 6:14 pm

Salut!
Becul rosu se aprinde sa-ti arate ca functioneaza telecomanda(ca emite semnal).
Eu zic sa schimbi bateria cu una noua pentru ca chair si daca nu ai folosit telecomanda de rezerva asta nu inseamna ca bateria e inca in parametrii.
Eu am dat 6 lei pe o baterie(am mers la mall la cei ce se ocupa cu duplicarea cheilor...la mine cand a "decedat" bateria trebuia sa apas de 2-3 ori pe buton daca nu folosisem telecomanda in urma cu cel putin o ora;era enervant ca nu eram sigur mereu daca se inchide masina deoarece becul rosu de pe telecomanda se aprindea putintel iar masina nu reactiona. Acuma totul este in parametrii normali )
Bafta in ati repara problema , cu respect Cojack!

Avatar utilizator
adrian lancer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 07, 2008 12:38 pm

Mesaj de adrian lancer » Lun Mar 03, 2014 10:33 pm

Salut!
Pentru telecomanda bateria este 1616 de 3 v, eu am gasit la vitacom cu 5-6 lei!
Dupa ce a murit bateria de la telecomanda utilizata zi de zi, cea de la telecomanda de rezerva m-a tinut fix... o zi!

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Mar Mar 04, 2014 5:42 pm

dar sa incui/descui masina cu cheia de rezerva ai incercat? face aceleasi probleme? :s

Avatar utilizator
meister_raul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 10, 2011 10:49 pm

Mesaj de meister_raul » Mie Apr 16, 2014 10:29 am

Multumesc pentru raspunsuri, cu cheia de rezerva facea la fel. Am schimbat bateria si acum merge!

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 23 vizitatori