Need Help Cod Caroserie

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
ra2marian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 16, 2009 8:04 pm

Mesaj de ra2marian » Vin Feb 28, 2014 9:07 pm

salutare
dupa cum scrie in titlu ,am nevoie de o mana de ajutor de la un coleg binevoitor. pe scurt:in urma unui eveniment trebuie sa schimb bara fata. am primit ok de la casco sa o schimb cu o bara de sportback. am gasit bara, dar imi trebuie un cod de caroserie sportback pentru a comanda grilele si ornamentul cromat.ma poate ajuta cineva? multumesc anticipat!

Avatar utilizator
ra2marian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 16, 2009 8:04 pm

Mesaj de ra2marian » Sâm Mar 01, 2014 4:43 pm

nici un coleg cu sportback nu citeste ?? hai fratilor, o mana de ajutor ,rog frumos!

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Sâm Mar 01, 2014 5:54 pm

Si pe mine ma bate gandul pe viitor la o bara fata de rally art.
Sunt curios cum ai lovit masina, poti sa descrii putin, eventual si o poza cu ea lovita?
Trebuie sa mai dai si tu ceva bani pe piese?

Avatar utilizator
ra2marian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 16, 2009 8:04 pm

Mesaj de ra2marian » Sâm Mar 01, 2014 10:51 pm

salut.
nu am lovit masina....la deszapezire m-a agatat o lama pe margine drumului(eu eram parcat -ala nu se uita pe unde merge...) si au rezultat : bara spate- usa spate -usa fata- bara fata. deocamdata nu trebuie sa dau alti bani. sa vad cat costa grilele si ornamentul acela cromat .

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Dum Mar 02, 2014 11:17 am

Numai ornamentul cromat costa 1600 ron fara tva, am intrebat eu vineri in expozitiei. Celelalte grile 300-400 ron bucata.
O faci pe casco sau pe rcaul celui cu plugul. Portierele le inlocuiesti sau le indrepti? Poate pui si o poza cu masina lovita.

Avatar utilizator
ra2marian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 16, 2009 8:04 pm

Mesaj de ra2marian » Dum Mar 02, 2014 2:21 pm

masina o fac pe casco urmand ca societatile sa se descurce intre ele.am si rca-ul celui cu plugul. usile doar le vopsesc. sunt doar zgariate,barile au fost mai rau.
multumesc colegului de pe privat. oameni ok cei cu mitsubishi

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori