Adaptare Navigatie

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
bv-lancer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 22, 2011 5:28 pm

Mesaj de bv-lancer » Sâm Noi 02, 2013 7:46 pm

Daca cumpar o navigatie originala de la dezmembrari pot sa o instalez pe un lancer 2009 doar prin conectarea mufei?? Este aceeasi conexiune ca si la cd-playerul actual??

Mersi!

Avatar utilizator
m_mosu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 06, 2010 3:11 pm

Mesaj de m_mosu » Mar Noi 05, 2013 10:58 pm

QUOTE (bv-lancer @ Nov 2 2013, 07:46 PM) Daca cumpar o navigatie originala de la dezmembrari pot sa o instalez pe un lancer 2009 doar prin conectarea mufei?? Este aceeasi conexiune ca si la cd-playerul actual??

Mersi!
eu am una luata din china nu e originala dar s-a potrivit fara nicio adaptare. cred ca merge si asta fara probleme. eu as da banii pe cea din dezmembrari abia dupa ce i-as face proba pe masina!

Avatar utilizator
bv-lancer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 22, 2011 5:28 pm

Mesaj de bv-lancer » Vin Noi 08, 2013 7:32 pm

De pe ce site ai cumparat-o? Si cat a costat?

Mersi!

Avatar utilizator
10gti
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iul 27, 2013 11:35 pm

Mesaj de 10gti » Vin Noi 08, 2013 11:04 pm

Am montat si eu o navigatie originala .....si merge..numai ca trebuie sa ai si mufele pe navigatie...... in plus sa iei si antena de gps.....

Avatar utilizator
m_mosu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 06, 2010 3:11 pm

Mesaj de m_mosu » Sâm Noi 09, 2013 7:36 pm

QUOTE (bv-lancer @ Nov 8 2013, 07:32 PM) De pe ce site ai cumparat-o? Si cat a costat?

Mersi!
nu mai stiu de pe ce site dar poti cauta prin mail corespondenta cu chinezul si iti zic. a costat 500 $ plus vreo 30$ western union pentru transfer bancar(mergea si cu cardul dar nu am avut incredere fiind prima tranzactie) si 80$ transportul cu DHL ca n-am mai avut rabdare sa vina cu china mail care era gratis. o am de 2 ani si sunt super multumit, plus ca nu imi dadea voie sa vad dvd in mers si chinezul a fost f promt in a-mi raspunde si problema s-a rezolvat. pentru cei care o sa ma certe ca fac asta in trafic le raspund anticipat ca dvd sunt cu desene si se uita copilul care sta in spate in scaunel si cu centura.
p.s poti sa-mi zici cine dezmembreaza lancerul, caut pragurile si poate le are.

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Sâm Noi 09, 2013 9:33 pm

Aha... deci nu numai io stau la p?nda la chinezi... Io l-am prins la "sale" şi l-am ?nghesuit p?nă mi-a făcut cadou şi un dvb-t cu antene cu tot.
Nu vă aruncaţi la primul rezultat de căutare. Aşteptaţi să umble la preţ si apoi intraţi "pe felie"... nu cumparaţi "din prima". Negociaţi şi insistaţi la s?nge că merge; chinezul vrea să scape de produse nu le ţine pe piaţă doar să se laude că are.
La modele mai vechi poa' să lase şi 100$ la prima strigare.
Atenţie la transport să aibă asigurare. dacă n-are e cam nasol...
Şi nu ?n ultimul r?nd, spuneti-i chinezului să treacă in acte un preţ mic, ?n caz de vămuire/tva să fie mai subţire "caşcavalul".

Avatar utilizator
m_mosu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 06, 2010 3:11 pm

Mesaj de m_mosu » Lun Noi 11, 2013 12:17 am

eu n-am avut asigurare la transport si a fost ok. vorba cu chinezul de pret mic se stie, dar tot trece 100$ acolo ca de , si vam a fost 140 ron. eu l-am luat de pe www.autodvdgps.com

Avatar utilizator
Vladutz`
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 10, 2009 8:30 pm

Mesaj de Vladutz` » Sâm Mar 08, 2014 12:54 pm

salut! M_mosu ai cumparat recent navigatia de pe site autodvdgps.com? da-mi un mesaj pe privat te rog mult si da mi si mie mai multe detalii pt ca vreau sa fac si eu comanda zilele astea...mersi anticipat:)

Avatar utilizator
m_mosu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 06, 2010 3:11 pm

Mesaj de m_mosu » Vin Mar 14, 2014 10:29 am

salut,scuze ca raspund asa tarziu, dar nu urmaresc toate sectiunile, daca vrei ceva informatii apeleaza la PM ,il vad mai usor! am cumparat-o relativ de curand, de vreo 2 ani! merge impecabil

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori