Sonor Semnalizare

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Noul Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mar Feb 24, 2009 10:39 am

Ba pe chestii foarte solide. Daca nu crezi, incearca sa afli cam ce trebuie pentru a alimenta minim 4 becuri de cate cate 20W strict prin electronica, fara un releu. Repet, se poate, dar majoritatea masinilor tot prin banalul releu merg, chiar daca is super electronizate acele masini.

Daca as avea la dispozitie un Lancer nou si as asculta exact cum face, as putea ajuta mai mult de atat. Dar eu am Classic. Care, binenteles ca are ditamai releu'. Dar masina asta e mai inapoiata, nu?

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Feb 24, 2009 10:49 am

Mi se pare foarte corect ceea ce spui (legat de releu). M-a deranjat un pic felul cum ai abordat subiectul, mai ales ca am specificat ca este doar o presupunere. Nu trebuie sa zici de Lancer ca este inapoiata. Eu nu sunt de parerea asta si nici tu

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mar Feb 24, 2009 11:23 am

Oook. Noah, ce putem invata din polemica asta? Ca masinile nu is chiar S.F.-uri si chiar nu au nu stiu ce tehnologie pe ele. Deja e maturizata, solutii tehnice super noi si revolutionare nu gasiti pe masinile din gama asta de pret. Si cateodata solutii simple si vechi sunt foarte eficiente in anumite locuri. Un banal releu de exemplu Un tranzitor de putere care ar putea inlocui cu success un releu cred ca costa mai mult de 1-2 relee. Asta cel putin la preturile pentru end-useri. La ce preturi cumpara producatorii de ECU si UCH-uri, e alta treaba.

Masinile si S.F.-uri doar pentru anumiti mecanici, si nu neaparat doar din tarisoara asta....

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Joi Mar 05, 2009 12:24 pm

nu cred ca e un releu pt ca daca scoti centura si incepe acel beep si actionezi avariile nu o sa mai auzi zgomotul de la avarii si decat beep-ul de la centura
cred ca e un difuzor
incercati si o sa vedeti

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Joi Mar 05, 2009 1:15 pm

Daca ai grija ca sunetele sa nu se suprapuna. Sa scoti centura astfel incat sa fie in contratimp acel beep de la centura cu tacanitul de la avarie, le vei auzi. Am incercat.

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Joi Mar 05, 2009 1:27 pm

inseamna ca nu am prins eu timming-ul ok
nu ma deranjeaza ca se aude cam incet - chiar ma incanta

Avatar utilizator
andreicepoi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 9:08 pm

Mesaj de andreicepoi » Joi Mar 05, 2009 7:20 pm

Da e chiar OK din punctul meu de vedere nivelul de sunet produs de releul de semnalizare. Oricum, si indicatoarele luminoase din bord sunt suficient de mari si bine pozitionate in asa fel incat sa nu uiti semnalizarea sau avariile cuplate.

Scrie răspuns

Înapoi la “Noul Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori