Geam Oglinda

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
02EOL
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 25, 2013 6:56 pm

Mesaj de 02EOL » Joi Apr 25, 2013 7:12 pm

Sal. Daca ma poate ajuta cineva cu o informatie pentru achizitionarea unui geam oglinda dreapta (cu incalzire), pentru un Mitsubishi Lancer Classic, 1.6. Noua sau SH.
Multumesc anticipat.

Avatar utilizator
EvoX
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 27, 2007 7:22 pm

Mesaj de EvoX » Sâm Mai 18, 2013 11:41 pm

QUOTE (02EOL @ Apr 25 2013, 07:12 PM) Sal. Daca ma poate ajuta cineva cu o informatie pentru achizitionarea unui geam oglinda dreapta (cu incalzire), pentru un Mitsubishi Lancer Classic, 1.6. Noua sau SH.
Multumesc anticipat.

Am avut si eu aceeasi problema in 2011. Solutia: doar piese originale, nu exista aftermarket in zona noastra. Pe la americani am vazut ca ar costa in jur de 18 USD. La noi, un geam de oglinda nou te costa cam 50-60 Euro daca il vrei la pachet sa-l montezi singur; e vorba de 5 minute - varianta recomandata.
Eu l-am schimbat pe CASCO si a costat 720 RON (57 Euro / geam + vopsirea carcasei - abia se vedea locul unde a fost lovita + manopera). Se intampla la Mitsubishi...

Succes!

Avatar utilizator
angelwin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Oct 17, 2012 11:58 am

Mesaj de angelwin » Vin Iun 07, 2013 11:16 am

eu am cumparat de la un amic care lucreaza la auto total si am dat pana in 300ron, cred ca 250... noua si cu incalzire
nu te sfatuiesc sa o iei din alte parti si cu preturi mai mici pt ca nu se potrivesc
daca iti trebuie urgent, am eu oglinda veche care este crapata pe mijloc si nu iti cer nici un ban
daca este pt stanga si daca este de urgenta ( se vede prin ea dar este usor deranjant )

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori