Distributie Lancer Classic 2.0

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
Badea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 24, 2012 6:22 pm

Mesaj de Badea » Mie Sep 26, 2012 10:34 am

Salutari!

Sunt un proaspat posesor al unui Lancer 2.0, model 2007. Am si eu nevoie de ceva informatii de la cei mai experimentati :
- la cato km trebuie schimbata distributia? imi puteti recomanda un service in bucuresti? momentan am 111.000 km
- am oglinda stanga sparta(doar geamul) si nu gagsesc decat originala, care costa detul de mult. Aveti idee unde as putea gasi una aftermarket?
- se organizeaza intalniri in Bucuresti, cu toti posesorii de Mitsu?

Multumesc!

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mie Sep 26, 2012 2:48 pm

Salut si bine ai venit .
Distributia se schimba cam pe la 90.000, desi exista si varianta cu 60.000 . Daca ai o carticica a masinii scrie si acolo
Pt oglinda incearca la dezmembrari
Pentru intalniri , vezi aici

Avatar utilizator
Badea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 24, 2012 6:22 pm

Mesaj de Badea » Mie Sep 26, 2012 2:53 pm

Din pacate nu am carticica. Am sunat la reprezentanta si au zis ca la 90k s-ar schimba.
Multumesc de informatii!

Avatar utilizator
9mm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 06, 2010 7:48 pm

Mesaj de 9mm » Mie Sep 26, 2012 10:48 pm

Salut ! Eu am schimbat distributia vineri , la service la metalurgiei ....ce pot spune doar ca a durat ceva timp .....am dus masina la 9 AM si am luat-o pe la ora 15.30 , nu am stat acolo la service ...deci nu am asistat la opeartie ... sper sa ca totul sa fie ok , si ca pret daca te intereseaza m-a costat 430 de lei ...cu piesele aduse de mine , suna acolo si vbeste ce si cum cu ei

Avatar utilizator
Badea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 24, 2012 6:22 pm

Mesaj de Badea » Joi Sep 27, 2012 11:53 am

Salut
Multumesc pt sfat, dar am fost la o verificare cu ea si se pare ca este destul de noua cureaua. Mi-a spus mecanicul ca pot sta linistit multi km de acum inainte.

Avatar utilizator
9mm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 06, 2010 7:48 pm

Mesaj de 9mm » Joi Sep 27, 2012 7:11 pm

Parerea mea sincera esta ca daca nu ai siguranta faptului ca s-a schimbat distributia (role si curele ) eu zic ca trebuie schimbata , nu este de glumit , faptul ca s-a uitat cineva la curea si a spus ca te mai tine nu este o siguranta ....curelele nu se rup pur si simplu sunt influentate de ceva , o rola sau un rulmet uzat ori gripat ......acum este decizia ta ce vrei sa faci in continuare ,...bafta si nu te culca pe o ureche ca ai cureaua foarte buna si nu necesita schimbul .

Avatar utilizator
parvuand1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 21, 2012 11:02 am

Mesaj de parvuand1 » Joi Oct 11, 2012 4:26 pm

QUOTE (9mm @ Sep 26 2012, 10:48 PM) Salut ! Eu am schimbat distributia vineri , la service la metalurgiei ....ce pot spune doar ca a durat ceva timp .....am dus masina la 9 AM si am luat-o pe la ora 15.30 , nu am stat acolo la service ...deci nu am asistat la opeartie ... sper sa ca totul sa fie ok , si ca pret daca te intereseaza m-a costat 430 de lei ...cu piesele aduse de mine , suna acolo si vbeste ce si cum cu ei

salut! de unde ti-ai luat rolele si cureaua? si de ce? le-ai gasit la un pret mult sub cel de la service/reprezentanta? ar trebui s-o schimb si eu ... am 72k km. mersi!

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori