lancer clasic inca se produce si se vinde. sfaturi si pareri

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
paul.todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:37 am

Mesaj de paul.todea » Lun Mar 03, 2008 4:49 pm

promit ca o sa incerc, ca prea e laudata masina asta si am devenit curios.
Off topic:azi am fost la toyota si m-am uitat un pic la jucariile lor.Stiu ca sunt fiabile, ca sunt masinile ideale care te duc din A in B fara sa comenteze nimic, dar sunt cam uratele.Plasticul ala de pe bord seamana cu cel din octavia tour(noroc ca nu suna si nu vibreaza ca ala), dar cel mai mult m-a amuzat schimbatorul de viteze care seamana izbitor cu cel de la daciile papuc de dupa '90.Ai ce amesteca cu el in cutia de viteze. , iar la RAV 4 nu am reusit nici cum sa imi asez piciorul drept astfel incat sa nu ma invinetesc la genunchi dupa 10 min de condus(cu scaunul maxim jos si destul de in spate-am 1.85 m.Eu zic ca nu-s asa inalt, ar trebui sa faca astia masini si pt oameni mai mari de 1.60 m )
PS : scuze ca iar am dat in discutii legate de plastice

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Lun Mar 03, 2008 6:39 pm

Da vai ce naspa interior are Avensis, Solenza este peste de departe. Prefer sa stau cu piciorul in bord la Toyota, decat sa beneficiez de serviciile si profesionalismul celor de la M Car, luandu-mi un Mitsubishi.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Mar 03, 2008 7:06 pm

Tudore nu imi mai adu aminte de astia te rog.
Si asa trebuie sa le fac o vizita pentru schimbarea parbrizului, vizita pe care nu o sa o mai pot amana prea mult pentru ca pana in august trebuie sa fac si ITP-ul la masina.
Imi e frica de ce sunt oamenii astia in stare.
Nu e vorba ca nu se pricep...nu am observat nici sa se priceapa prea mult.
E vorba ca sunt atat de indolenti, nepasatori si neatenti si ... incat fac niste gafe foarte mari care pe tine ca proprietar te costa foarte mult.
Te uiti, vezi, realizezi si totusi nu iti vine sa crezi ca e posibil...
Iar ei ? "Daca aveti probleme reveniti"
Diagnosticarea masinilor se face rin metoda "Daca nu e aia, e ailalta..." si tot asa pana te saturi de umblat, desfacut, drumuri in service, samd.
Si eu lucrez in domeniul tehnic si mai aplic uneori metoda asta, greseli facem toti dar astia sunt campioni nationali, ar trebui sa li se dea premii de excelenta...

Avatar utilizator
paul.todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:37 am

Mesaj de paul.todea » Lun Mar 03, 2008 7:10 pm

haideti la cluj ca aici masinile mitsubishi sunt vandute de RMB sau asa ceva, care este importatorul mercedes, Jeep, si inca ceva si service-ul mitsubishi este comun cu cel Mercedes.Eu zic ca e mai bine

Avatar utilizator
arghirromeo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 03, 2008 12:59 am

Mesaj de arghirromeo » Lun Mar 03, 2008 8:48 pm

seat leon reference cel de 85 cp, 1.4 este cel de la oferta. 13875 e.
oricum cred ca o sa iau lanceru pana la urma. va multumesc pentru sfaturi.oricum o sa am de asteptat.o iau prin programul rabla, si cei de la mitsubishi mi-au spus ca masina o sa vina prin mai, daca o veni si atunci.abia astept.mersi inca o data :-)

Avatar utilizator
paul.todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:37 am

Mesaj de paul.todea » Lun Mar 03, 2008 9:33 pm

nu ai pt ce.Bafta cu noua masina.Sa ai noroc de ea si cat mai multi km fara probleme

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Vin Mar 07, 2008 12:54 pm

Ma bag si eu ... vorba lui Jay Leno cand descria o masina cu aburi din colectia lui - Ultima masina dintr-o era mai veche o sa fie intotdeauna mai buna decat primele masini dintr-o era noua . E oarecum aplicabila si logica treaba nu ?
( Sa vezi ce-o sa sara lumea pe mine ...... ) )

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Vin Mar 07, 2008 2:16 pm

offfff un carcotas in devenire...
iti dai seama ca daca mai insisti cu "aprecieri" de genul asta, fie ele si subtile...o sa se gaseasca pana la urma cineva care sa sara pe tine.
"ce maaaaaa urasti masina ? " )

Numai bine!

Avatar utilizator
paul.todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:37 am

Mesaj de paul.todea » Vin Mar 07, 2008 5:01 pm

foarte amuzant cristi, ca de obicei :evil:

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Mar 07, 2008 8:17 pm

..............

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori