Multimedia 2din Lancer Classic 2.0

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
Alecsxus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 26, 2009 6:06 pm

Mesaj de Alecsxus » Mie Mar 28, 2012 5:27 pm

Salutare,

M-am tot uitat pe forum si nu am gasit pe nimeni care sa aiba pe masina acea multimedia 2DIN in consola centrala.
Pe scurt ma intereseaza sa imi cumpar ceva de genu dar imi trebuie si plasticul acela care imbraca frumos aparatul. Exista undeva de vanzare? Am tot cautat atat pentru lancer classic 2.0 cat si pentru evo VII - IX ca parca stiu ca este la fel bordul.

Ma poate cineva indruma? Sau are cineva custom made? De asemenea am cautat si ceva sa vina din fabrica, poate cumpar ce avea ea dedicat dar aparent nimic.


Multumesc.

Avatar utilizator
Directoru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:56 pm

Mesaj de Directoru » Mie Mar 28, 2012 7:18 pm

Salut,

Se gaseste si la reprezentanta in jur de 40-50 euro. Gasesti un post pe aici ... a luat cineva.
Daca nu incearca la Adictoma avea el de vanzare una sau poti sa incerci sa o faci pe a ta 2DIN vorbeste cu avy.

Sper ca informatiile sa-ti fi fost de ajutor.

Numai bine!

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Mie Mar 28, 2012 7:24 pm

Sau te refereai NU doar la inelul adaptor?

Avatar utilizator
gabivdo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 30, 2008 10:34 am

Mesaj de gabivdo » Joi Mar 29, 2012 11:51 am

Sal.
La unitatile 2din-navi de obicei rama vine odata cu aparatul. Din experienta nu recomand adaptoarele 2din aftermarket din 2 motive:
1-rama care vine cu adaptorul 2din nu se potriveste de nici o culoare cu navigatia si vice-versa rama de la navigatie nu merge cu adaptorul 2 din. Am patit asta in2 cazuri.
2- adaptorul 2 din aftermarket tine unitatea multimedia mult scoasa in afara si arata oribil.

Eu am modificat plansa de pe masina taind acel separator dintre sloturile 1din. Daca ai acelasi tip de plansa cu 2 sloturi single ar trebui sa mearga si la tine.
Unitatea multimedia o poti fixa de un "adaptor" care este deja pe masina, dand 4 gauri calculate asa incat sa nu iasa prea mult in afara plansei.

Iti va trebui si un adaptor pentru cablurile de alimentare/ iesire difuzoare fiindca la navi chinezesti de ex. nu se pupa conectorii de pe masina si nici cu cei iso de la CD player.

E un pic de munca dar iese bine in final.
Daca te hotarasti sa faci modificarea singur si ai nevoie de ajutor iti trimit poze si niste pasi de urmat.

Spor.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Mar 29, 2012 8:20 pm

Gabi, mai bine urca pozele si cateva indicatii la Tutoriale

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Vin Mar 30, 2012 7:24 am

Am eu masca dar ii este promisa lui Marty. Daca trec Pastele si e tot la mine, te anunt si vedem cum facem.

Avatar utilizator
avy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 18, 2010 7:38 pm

Mesaj de avy » Vin Mar 30, 2012 10:05 am

Eu am asa ceva,trebuie taiat separatorul iar aparatul de monteaza perfect in prinderile de casetofon dar ramane cam in afara. Am confectionat doua distantiere din tabla si a mai intrat cam 1cm,acum ramane iesit duar display-ul,nu deranjant dar asa poate culisa mai bine (la mine acesta e si detasabil asa ca masina poate sta linistita in parcare si nu atrage atentia si mai ales nu sta in soare ! ) . La mine partea proasta e ca a rmas un spatiu de 2cm in partea de jos ce a trebuit umpluta. rama exterioara a aparatului intra perfect in gaura dar e bine sa si masori inainte de achizitie,inclusiv adancimea apararatului sa coincida cu cea a unui cas.
Fişiere ataşate
Photo0270_1_.jpg
Photo0270_1_.jpg (532.51 KiB) Vizualizat de 7171 ori


Avatar utilizator
Alecsxus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 26, 2009 6:06 pm

Mesaj de Alecsxus » Mar Apr 03, 2012 1:07 am

Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

@avy - exact asta doream sa evit sa tai acel separator din 2 motive :

1. Daca doresc sa renunt la device si vreau sa revin la ce era initial.
2. Imi este teama ca nu o sa reusesc sa scot ceva de calitate prin taiere / pilire etc.

@2dor - 10q

@adictoma - incerc eventual o sa te contactez dupa Paste , asta daca nu cumpar ceva din link-urile trimise de 2dor.

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mie Iul 11, 2012 10:48 am

Stie cineva cat costa la reprezentanta adaptorul double-din? Pretul in lei eventual?

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori