Lumini Bord

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Joi Feb 09, 2012 10:58 am

am vazut pe un forum, dar din pacate nu mai stiu unde pe cineva care isi montase lumini pentru picioare, care se aprindeau cand luminile de pozitie se aprindeau, dar le legase si la plafoniera si cand aceasta se aprindea, luminile de la picioare se aprindeau mai puternic.

Avatar utilizator
razvan_strujac
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 04, 2010 1:51 pm

Mesaj de razvan_strujac » Mie Feb 15, 2012 1:16 pm

Momentam am o problema cu, ETACS ECU (este un fel de modul de confort) si asta este motivul pentru care le-am legat pe pozitii. cand o sa gasesc sa schimb sau sa repar ETACS-ul le voi lega pe lumina de interior.


Poate ne intalnim la polivalenta cand mai trece frigul si vedeti si voi bordul si luminile si mai stam de vorba.

Avatar utilizator
Directoru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:56 pm

Mesaj de Directoru » Mie Feb 15, 2012 7:43 pm

Cu siguranta ne vedem. Eu vreau sa imi clatesc ochii pe bordul tau.

Avatar utilizator
Alecsxus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 26, 2009 6:06 pm

Mesaj de Alecsxus » Lun Feb 27, 2012 11:33 pm

Foarte incantat de iluminatul bordului de mai sus, am zis sa profit de ocazie si sa incerc sa impusc doi iepuri.
1.Sa imi schimb vreo 2 becuri arse din bord si
2.Sa incerc sa scanez si eu ceasurile si sa incerc sa le schimb etc.

M-am lovit de urmatoarele 2 probleme : 1.Am scos ceasurile le-am scanat dar mi-am dat seama ca nu prea reusesc sa le modific si atunci cand le printez / decupez la cutter plotter sa se pupe cu varianta initiala si
2(care este mult mai grava) Mi-am cam dereglat acele
Temperatura indica cu aproximativ 20% - 30% mai mult decat trebuie si sigur nu am probleme, benzina indica mai putin si turometru imi sta undeva la 600.
Ca sa evit sa mai fac alte tampenii intreb si eu...Sa incerc sa le mai scot / sa le pun la loc pana arata ce trebuie sau este un mod anume in care trebuie puse?

Multumesc.

P.S.@razvan_strujac ti-am dat un PM.

Avatar utilizator
ssTour
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 24, 2008 12:39 pm

Mesaj de ssTour » Mie Feb 29, 2012 12:32 am

daca ai timp vreodata si rabdare te asteptam la rubrica " do it yourself " cu explicatii pas cu pas - poate ne apucam si noi- de exemplu intrebare : led-urile astea le pot gasi in comert?

Avatar utilizator
razvan_strujac
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 04, 2010 1:51 pm

Mesaj de razvan_strujac » Mar Apr 03, 2012 6:22 pm

QUOTE (Alecsxus @ Feb 28 2012, 12:33 AM) Foarte incantat de iluminatul bordului de mai sus, am zis sa profit de ocazie si sa incerc sa impusc doi iepuri.
1.Sa imi schimb vreo 2 becuri arse din bord si
2.Sa incerc sa scanez si eu ceasurile si sa incerc sa le schimb etc.

M-am lovit de urmatoarele 2 probleme : 1.Am scos ceasurile le-am scanat dar mi-am dat seama ca nu prea reusesc sa le modific si atunci cand le printez / decupez la cutter plotter sa se pupe cu varianta initiala si
2(care este mult mai grava) Mi-am cam dereglat acele
Temperatura indica cu aproximativ 20% - 30% mai mult decat trebuie si sigur nu am probleme, benzina indica mai putin si turometru imi sta undeva la 600.
Ca sa evit sa mai fac alte tampenii intreb si eu...Sa incerc sa le mai scot / sa le pun la loc pana arata ce trebuie sau este un mod anume in care trebuie puse?

Multumesc.

P.S.@razvan_strujac ti-am dat un PM.
nici eu nu le-am mai nimerit dar se regleaza pe masura ce observi diferente: De exemplu, vitezometrul se poate regla cu ajutorul gps-ului iar celelalte in functie de cum vezi ca indica, adica benzina se poate regla cand faci plinul sau cand e rezervorul gol s.a.m.d. eu nu am mai avut timp sa ma ocup de bord asa ca momentan le-am lasat asa.....

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori