Martor Srs

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer Classic
Avatar utilizator
dorianakis
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 20, 2008 12:26 am

Mesaj de dorianakis » Mar Iul 12, 2016 11:09 pm

si inca o greseala: in loc de "circuit abs sofer intrerupt" a se citi "circuit airbag sofer intrerupt".

Avatar utilizator
cata313
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 01, 2014 6:54 pm

Mesaj de cata313 » Lun Aug 29, 2016 9:58 pm

Salut. Am avut aceeasi problema de cand am cumparat masina, in urma cu vreo 3 ani. Acum un an si ceva am hotarat sa rezol problema. S-a rezolvat cu piesa respectiva cumparata de pe ebay. A costat 60 lei cu transport cu tot si a ajuns in 10 zile. codul este MR583930. link:
http://www.ebay.com/itm/MR583930-New-Sp ... kI&vxp=mtr
Se monteaza destul de usor. Asa ca nu va aruncati sa dati milioane pe o piesa care valoreaza mai nimic.

Avatar utilizator
razvante
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 01, 2011 5:14 am

Mesaj de razvante » Mie Mai 10, 2017 1:21 pm

Mi -sa aprins si mie martorul problema. Intrucat intentionez sa vand masina, nu as vrea sa ma complic financiar cu o comanda din China sau cu o interventie costisitoare in reprezentanta, asa ca as apela la o piesa din dezmembrari. Aveti idee daca se poate preleva piesa de pe o masina la care s-a declasat airbagul sofer?

Avatar utilizator
razvante
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 01, 2011 5:14 am

Mesaj de razvante » Joi Mai 25, 2017 3:12 pm

Intre timp am comandat piesa buclucasa si am executat si repararea celei vechi. Cost: piesa noua 45 lei (aliexpress) si repararea efectiva a pangligicii 100 lei. Cine are nevoie de ajutor in repararea panglicii, il recomand pe tipul care a realizat-o. Locuieste in Drumul Taberei pe Strada Sibiu langa Petrom si a reparat-o in maxim o ora. In general repara clockspring-uri de Megane 2 si a ramas suprins cat de usor se poate repara cel de Lancer. Daca aveti nevoie, va pot da contactul in mesaj privat.

Avatar utilizator
krpower
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 03, 2007 12:33 pm

Mesaj de krpower » Joi Mai 17, 2018 8:55 am

Acelasi martor il am eu si aprins, ce sfatuiti sa comand direct de pe ebay (Clock Spring AirBag Spiral Cable MR979369 For Mitsubishi Colt VI 2004-2012 = 13,50$) sau sa merg prin reprezentanta pentru o verificare.

merci.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancer Classic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori